Родина Луніна причетна до «Трухи»: як Telegram-фейкомет згадував про начальника ОВА

Журналісти-розслідувачі стверджують, що Олександра Луніна, дружина начальника ПОВА, пов'язана з мережею Telegram-каналів «Труха». Саме через її реквізити підприємці сплачують за рекламу на каналі.

Хоч очільник ОВА Дмитро Лунін заперечує причетність до цього Telegram-каналу та навіть закликав не читати його, але «Труха Полтава» постійно публікує анонси ОВА та згадує про Луніна в більшості публікаціях.

poltavska-khvilia_xcwi/TypQqyzSg.jpeg

Розслідування журналістів

5 вересня журналісти-розслідувачі NGL.media у співпраці з ҐРУНТом проаналізували один з найпопулярніших Telegram-каналів в Україні «Труха».

Розслідувачі з'ясували, що до Telegram-каналу причетна дружина начальника Полтавської ОВА Дмитра Луніна Олександра. За версією журналістів, восени 2022 року Максим Лавренко, котрий називає себе єдиним засновником мережі каналів, разом із колегами запустив онлайн-курс модерації Telegram-каналів. Вартість пакетів коливалася від $99 до $189. Ще пропонували купити «наставництво від Макса», але його ціну публічно не вказували. Кошти за купівлю тренінгів перераховувалися ФОПу Олександри Луніної, адже на сайті вказані саме її реквізити.

Крім того, через ФОП Олександри Луніної підприємці сплачували за рекламу на Telegram-каналі «Труха».

poltavska-khvilia_xcwi/yXc0fyzIR.png
Інфографіка — NGL.media

Раніше Луніна працювала CEO у компанії SL.IRA, яка займається пошиттям одягу. Власником фірми є Володимир Литвин, який також пов'язаний із «Трухою».

poltavska-khvilia_xcwi/z2pfBszSg.jpeg

Заперечення

У липні під час брифінгу начальник ПОВА Дмитро Лунін заявив, що «Труха Полтава» публікує неправдиву інформацію. Тому очільник облдержадміністрації порадив не читати цей Telegram-канал.

Відео — «Фонтанзамільйон Полтава»

Лунін у Telegram-каналі «Труха»

Попри те, що начальник Полтавської ОВА публічно критикував «Труху», Telegram-канал постійно висвітлює роботу облдержадміністрації та Дмитра Луніна. Зокрема, «Труха» дублює анонси ОВА та Луніна, цитуючи його. Загалом у пошуку каналу прізвище начальника ОВА згадується у 837 повідомленнях.

poltavska-khvilia_xcwi/of7LrszSR.jpeg

Раніше «Труха Полтава» навіть дублювала підбірки новин тижня, які публікуються у каналі очільника облдержадміністрації.

poltavska-khvilia_xcwi/JwAY9yzIg.jpeg

«Труха Полтава» не оминає політичне життя міста. Такі публікації також не залишаються без згадок про Дмитра Луніна. Крім того, у деяких публікаціях «Труха» наголошує саме на керівнику ОВА та його роботі.

poltavska-khvilia_xcwi/C0uL9szIR.jpeg

«Труха» не завжди згадує про Луніна в новинних публікаціях. Наприклад, канал репостив про те, що Лунін відвідав McDonald's або придбав квиток на «Антитіла».

poltavska-khvilia_xcwi/jCKoCykIR.jpeg

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар