Росія обстріляла виправну установу в окупованій Оленівці Донецької області, де знаходилися українські полонені

Збройні сили росії здійснили прицільний навмисний артилерійський обстріл виправної установи в населеному пункті Оленівка, Донецької області. Там утримувалися й українські полонені, зокрема із «Азовсталі».

poltavska-khvilia_xcwi/_jrnfIzVg.jpeg

Про це повідомили на сторінці Генерального Штабу ЗСУ у Facebook.

Як зауважують у Генштабі, російські окупанти, таким чином, переслідували свої злочинні цілі — звинуватити Україну у скоєнні «воєнних злочинів», а також приховати тортури над полоненими й розстріли, які здійснили там за наказами окупаційної адміністрації та командування зс рф на тимчасово окупованій території Донецької області.

Як повідомив радник керівника Офісу Президента України Володимира Зеленського Михайло Подоляк, російські війська завдали по колонії ретельно спланованого удару. В Оленівці немає оперативних військових цілей для української армії. Мало того, наші Збройні сили мають усі інструменти для точної ідентифікації об’єктів, які належить знищити: складів снарядів, оперативно-тактичних штатів, паливних баз.

«Масштабність та швидкість інформаційної кампанії російських пропагандистів свідчать про те, що це була саме спланована, організована акція. Ми знаємо, що частину полонених захисників перевели в барак, у який було влучання, за декілька днів до злочину. Класична, цинічна, продумана false flag operation, — повідомив Михайло Подоляк, — Мета «оленівського злочину» — приховати свідчення про масштаби російських військових злочинів і тортур, яких стає дедалі більше, зірвати домовленості щодо обмінів, дискредитувати Збройні сили України та (в цьому випадку) конкретні моделі іноземної реактивної зброї, яка наводить жах на російських окупантів».

За його словами, відчуваючи наближення тактичних поразок, Росія буде вдаватися до нових людожерських провокацій, аби промоутувати їх на глобальні ринки. Саме тому Росію треба виключити з будь-яких міжнародних інститутів.

Як зауважує полтавська громадська активістка Наталія Панченко, щонайменше 53 особи загинуло. Сотні поранених.

Вбивство частини азовців підтвердив й лідер руху «Азов» Андрій Білецький у Telegram.

«Щодо удару по колонії в Оленівці, де перебувають наші з "Азовсталі". Цієї ночі росіяни вбили частину полонених азовців. Російське командування обставило масове убивство полонених як дії української армії. Бійці полку були переведені в окрему будівлю. Була проведена пропагандистська робота - знятий людоїдський фільм про "Азовсталь"», — написав Білецький.

Нагадаємо, на Полтавщині попрощалися з двома захисниками.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар