«Спаський двіж» посеред Полтави: як заробляти й наближати перемогу (фото)

«Доброго дня, — на вході відгородженої локації “Спаського двіжу” стоїть дівчина. На її бейджику напис “волонтер”. Вона посміхається до двох жінок, які хочуть увійти на захід, — Вхід за “донат”. Тобто ви жертвуєте будь-яку посильну для вас суму».

poltavska-khvilia_xcwi/sy5Xhwg4g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/nNcu2QRVR.jpeg

Одна з жінок дістає з наплічної сумочки гаманець із коричневої шкіри та шукає у ньому необхідну купюру.

«Тримайте! — вона простягає 200 гривень, проте волонтерка не поспішає їх брати. Натомість вона ще ширше посміхається і киває в бік трьох скриньок, повних грошей, які стоять на столі поперед дівчини, — Обирайте будь-яку, яка вам сподобається, і на що ви готові пожертвувати кошти».

Жінка підходить ближче до скриньок і читає написи. На них видніються папірці «тактичні рюкзаки», «саперні лопати» та «рації, активні навушники». За словами організаторів заходу, це ті речі, які нині в топах запитів від військовослужбовців.

Відвідувачка кладе кошти в одну зі скриньок, і натомість отримує браслет на руку — жовтий або блакитний, на вибір. Її товаришка повторює усі дії. І ось вони опиняються всередині й швидко зникають у натовпі….


«Ми робимо цей захід втретє з початку повномасштабного вторгнення. І перший ми зробили зовсім малесеньким, до десяти учасників. Його провели у травні. Другий захід відбувся у червні, там вже було 16 учасників. І ми зрозуміли, що у людей є запит на позитивні емоції. Також ми хотіли підтримати наших локальних підприємців, тому що зараз мікробізнес, представлений на наших локаціях, має великі проблеми з товаропотоком. А проводячи такі заходи, ми робимо «win-win», тобто усі виграють: люди насолоджуються, продавці заробляють, є емоційний посил. Ну і звичайно наближаємо перемогу», — розповідає «Полтавській Хвилі» одна із організаторок заходу Альона Гончаренко.
poltavska-khvilia_xcwi/UglXhwg4R.jpeg
Альона Гончаренко

«Спаський двіж»: усередині локації

Коли опиняєшся за «входом», усередині огородженої стрічкою території, спершу не знаєш, куди прямувати. Усюди дорослі й діти, різнобарвні ятки, наповнені крамом…

poltavska-khvilia_xcwi/9AU9hQgVg.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/598rhQR4g.jpeg
«Цього разу у нас 37 учасників. Усі щось продають: це фудкорт, одяг, усім відомий товар локальних виробників. Вони віддають не менше 15% зі свого дводенного обороту на підтримку ЗСУ. Об’єднання“Оборона Полтави” віддає 100%. І заходи, які пов’язані з Обороною, віддають теж всю виручку, — розповідає Альона Гончаренко, — Після 15-ої години у нас розпочинаються діджей-сети, які триватимуть до 20-ої. Постійно відбуваються дитячі безкоштовні заходи. Також тут обладнана локація студії “Разом”, які пропонують майстер-класи з виготовлення різних поробок з дерева».
poltavska-khvilia_xcwi/PCWC2wRVg.jpeg

Перше, що перед очима, це виставка військових трофеїв, яку облаштували організатори. На її фоні усі фотографуються, діти намагаються торкнутися експонатів, а особливо сміливі беруть до рук усе, що їм під силу.

poltavska-khvilia_xcwi/2sFjhwRVg.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/kFjBoQgVR.jpeg
«Усі елементи виставкової локації привезли для нас військові, передало об’єднання “Оборона Полтави”. Цю зону створили для того, аби люди зрозуміли хоча б цяточку того, що відбувається нині на фронті», — ділиться організаторка заходу Марина Герасименко.

Лівіше від виставки, під накриттям, облаштували лекційну зону. Тут же у першій половині дня, за словами Марини Герасименко, «проводили свої активності поліцейські Полтави, а завтра виступатимуть військові. Показуватимуть, як літати на дронах». Як зауважує Марина Герасименко, це не будуть військові навчання, а лише демонстрація того, як працюють літальні апарати.

poltavska-khvilia_xcwi/N5BC2wR4R.jpeg
Марина Герасименко

Праворуч та прямо від входу торгують всілякими смаколиками. Тут і льодяники, і джеми, і солодка вата. Трохи далі розливають лимонади.

Кожна ятка виглядає особливо. Хтось наперед виставляє назву своєї торгової марки, хтось викладає лише товар і сором’язливо ховається від об’єктивів камер… А хтось «заграє» з відвідувачами, підморгуючи або жартуючи з ними.

poltavska-khvilia_xcwi/TugITQg4R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/X0HIoQRVR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/3saSoQRVR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/cp-YTQRVR.jpeg

Біля однієї яскраво-рожевої ятки стоїть чоловік. Поперед себе він виставив у кілька рядів баночки з джемами. Деякі з них відкриті, аби кожен охочий міг спробувати.

poltavska-khvilia_xcwi/wcIe2wg4g.jpeg

Чоловіка звати Кабалетдінов Роман, він бере участь у «Спаському двіжі» вже втретє. І каже, що це допомагає йому знайти нових клієнтів, а також зарядитися позитивом.

«Мої джеми роблять будь-який сніданок кращим, — розповідає про свій товар Роман, — Найпопулярніше варення — із соснових шишок. Жінки полюбляють апельсинове з лавандою. Є гострий джем — імбирно-лимонний. Є вишня з волоським горіхом, грейпфрутовий з ваніллю — він володіє приємною гірчинкою. Також є лімітована варка — варення із зеленого волоського горіха. При купівлі будь-яких двох баночок третя лімітована йде в подарунок. Починали робити джеми вдома, але зараз у нас є команда та невелике виробництво».

За словами чоловіка, одну баночку джему він продає за 95 гривень.

poltavska-khvilia_xcwi/cPe3hQg4g.jpeg

Трохи далі від Романа свою локацію облаштували «ОборонаШоп». Тут можна придбати ексклюзивні футболки за 500 гривень, листівки по 100 гривень, усілякі наліпки, спеції й навіть кімнатні рослини.

poltavska-khvilia_xcwi/U2IzTQgVR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/lPpzoQgVg.jpeg

Серед волонтерів, які працюють на локації, – Анастасія Булгакова. Вона пропонує подивитися на футболки та веде одразу до них.

«Ми – волонтери, виручені кошти направляємо на ЗСУ. Увесь цей товар ми створюємо самі. Наприклад, на деяких футболках – мій особистий дизайн, – Анастасія показує футболки, спереду в яких надруковане фото природи. Посеред зображення різні написи, – Фото робила сама. Я – харків'янка, приїхала в Полтаву під час війни. У волонтерське об'єднання потрапила випадково. Спершу зустріла представників "Оборони" на одному з минулих заходів, поспілкувалася, познайомилася. З часом прийшла до них плести сітки».
poltavska-khvilia_xcwi/AZRgTQRVg.jpeg
Анастасія Булгакова

Дівчина розповідає і продовжує показувати футболки з різними написами. «Доброго вечора, ми з Полтавщини», «Моя Україна на тебе схожа» та інші.

Коли одяг уже весь роздивилися, дівчина веде до столика з крамом. Тут і листівки, і стікери, і шкіряні брелоки, і спеції, і шкарпетки.

«А ось каблучки, які виготовив наш київський товариш спеціально для цього заходу і надіслав їх безкоштовно. Вони зроблені за індивідуальним дизайном, виготовлені з титану з оксидуванням».
poltavska-khvilia_xcwi/X4_koQg4g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/IAlkoQR4g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/USzmTwg4g.jpeg

Біля «ОборонаШоп» уже збираються покупці, тож кореспондентка прямує далі, до наступної локації, яка знаходиться вже наприкінці території «Спаського двіжу». Аби туди потрапити, необхідно минути з десяток різноманітних яток, де продають прикраси, косметику для тіла, сонцезахисні окуляри, дерев’яні фігурки та інший дріб’язок.

«Каблучки з бісеру по 50 гривень, з натуральних каменів по 195», – лунає голос із ятки.
poltavska-khvilia_xcwi/YNkEoQgVR.jpeg
«Сукня за тисячу», – це вже з іншої.

Але чим ближче крайня локація, тим гучніше лунає звук молотка, яким забивають цвях. Інколи він перекриває навіть гамір покупців, яких тут ледь не сотні.

poltavska-khvilia_xcwi/vjgMoQRVg.jpeg

І ось кореспондентка врешті дістається крайньої локації, яку організувала студія «Разом». Тут проводять майстер-класи для дітей та їхніх батьків із виготовлення дерев’яних виробів. Ціна такої розваги стартує від 250 гривень.

«Найдовша тривалість майстер-класу – це дві години, протягом яких виготовляють моделі літака “Мрія” та байрактару. Ми базуємося на виробництві “Верба”, куди можна діткам й батькам завітати на екскурсію та разом помайструвати. На сьогодні ми запланували майстер-клас з виготовлення човна, ключниці, будиночку зі світильником. А зранку вже створювали “Мрію”. Також сьогодні є можливість самому пройти усі процеси і виготовити брелок з гербом України», – розповідає одна із представниць студії «Разом» Оксана Рись.
poltavska-khvilia_xcwi/awNMowg4g.jpeg

Якщо великі майстер-класи проводять за столом, де працює Оксана, то брелоки роблять поруч – за маленьким столиком. Там уже сидить хлопчик років чотирьох і розфарбовує жовтим вирізаний з дерева герб. За кілька кроків від нього стоїть мама, яка дивиться за сином.

«Ми тільки прийшли на “двіж” і одразу знайшли розвагу, – розповідає жінка. Вона представляється Аліною, – Льоня, – киває в бік маленького хлопчика, – у захваті. Не думали, що йому сподобається працювати з деревом».
poltavska-khvilia_xcwi/xpEGTQg4R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/2rPGowR4g.jpeg
Льоня

Кореспондентка намагається поговорити з Льонею, але той надто зайнятий – старанно вкриває тризуб жовтою фарбою – тож вона залишає його далі займатися своєю справою.

poltavska-khvilia_xcwi/KRS7TwgVg.jpeg

Ще одна локація, яку варто згадати, це фотозона між будівлею та деревом, яка знаходиться неподалік «ОборонаШоп». Вона представляє собою невеличку територію, вкриту стрічками, які звисають з натягнутих мотузок.

Локація викликає захват не лише у дітей, а й у дорослих. Цю ж думку кореспондентки підтверджує й Олена, яка разом з дітьми прийшла на захід.

«Я тут вперше, і мені дуже подобається», – розповідає жінка. Її ми зустріли якраз тоді, коли вона фотографувалася серед стрічок.
poltavska-khvilia_xcwi/8Z-7TwR4R.jpeg
Олена
poltavska-khvilia_xcwi/RYx7Twg4g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/4t-noQR4R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/SXxnoQgVg.jpeg

«Взагалі основна ідея “МістоХабу” створити тут соціальний простір для полтавців, який буде заробляти гроші для підтримки цікавих полтавських проєктів та громадських ініціатив», – повідомляє Альона Гончаренко.

Оцінити, наскільки організаторам це вдається, ви зможете сьогодні, 24 липня, до 20:00. Нагадуємо, адреса – вул. Спаська, 10.


Як ми писали раніше, у Полтаві пройшов незвичайний марафон.

Фото: Станіслав Пантелей

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення: 2 коментаря

Написати коментар
 • Т
  Тамара
  27 лип.
  Цікаво, скільки зібрали благодійних внесків від відвідувачів Движу на вул. Спаській, 10, що закінчився 24 липня та скільки і куди перерахували? Щось такої офіційної інформації не було... Я взяла участь у цьому заході з благодійним внеском в одну із скриньок і придбала мед з горіхами. Тому, хотілось би прочитати про звіт.
  Відповісти
 • В
  Валерій
  5 лют.
  Цікава стаття. Я дивлюся на фотографіях можна досить непогано заробляти, тому варто придивитися до цього напрямку. Хочу доповнити цю статтю класним постом: https://valerchik.top/sposoby-zarobitku/yak-zaroblyaty-na-fotografiyah/, з якого дізнався, Як заробити на своїх фотографіях? Що таке фотостоки та як вони працюють? Як заробити на фотостоках? Вимоги до зображень; Скільки можна заробити? Як вивести гроші? Найкращі фотостоки та фотобанки; Поради та рекомендації для початківців; Переваги та недоліки продажу фотографій на фотостоках!
  Відповісти