Сутички між депутатами та поліціянтами: на сесії Кременчуцької райради планують звільнити голову від «За Майбутнє»

Депутати райради розглянуть питання щодо висловлення недовіри до голови Кременчуцької райради Антона Самаркіна.

Для того, щоб прийняти таке рішення понад третина депутатів Кременчуцької районної ради скликала позачергову сесію. Свою позицію аргументують постійним порушенням регламенту головою та блокуванням важливих ініціатив.

Позачергову сесію провели 26 травня. Затвердили 7 питань у порядку денному, серед яких є зміни до регламенту та висловлення недовіри голові райради. Останнє питання розглянуть після перерви, тобто 2 червня.

Фракція нинішнього голови райради «За майбутнє» намагалась усіляко перешкодити проведенню сесії. Деякі депутати влаштовували бійки та сутички, виривали проєкти рішень та мікрофон у головуючого. Представники цієї ж партії з обласної ради криками та намагались зірвати процес. Тож, забезпечувати порядок під час підрахунку голосів довелося правоохоронцям.

Сам голова райради Антон Самаркін зазначив, що, згідно з регламентом, сесію має своїм розпорядженням скликати голова. Чергова сесія запланована на 24 червня:

«Зараз відбувається спроба захоплення влади, яка є незаконна, яка не має під собою ніякого підґрунтя. Тому я хочу, щоб усі розуміли, щоб усі депутати, які будуть брати участь, вони порушують закон».
poltavska-khvilia_xcwi/n0swNy3MR.jpeg
Антон Самаркін

Депутат Полтавської облради Олег Дядик і однопартієць голови райради («За майбутнє»), сесію можна вважати «приватним зібранням», адже проєкти рішень не опубліковані, а чергова сесія вже призначена головою райради:

«Це не сесія, це невідоме приватне зібрання. Як може бути законним те, про що вони голосують. Голова райради, пан Самаркін, призначив чергову сесію. Які такі питання великої ваги вони обговорюють? Де опубліковані питання? Як ознайомитися з питаннями? Невідомо».
poltavska-khvilia_xcwi/3FsBGw3GR.jpeg
Олег Дядик

А от позиціонер від партії «Довіра», яка разом з «Рідним містом», «ОПЗЖ», «Батьківщиною» та «Європейською солідарністю» скликали позачергову сесію, Депутат райради Олександр Климовських каже, що проведення дострокової сесії підтримали понад третина депутатів. Попередньо голова райради відмовляв у проведенні сесії.

«Відповідно до закону, є 3 варіанти проведення сесії. Перше – це коли розпорядження про скликання позачергової сесії видає голова райради. Але коли він відмовляється протягом 2 тижнів, розпорядження може видати заступник голови райради. Якщо ані заступник, ані голова райради не виносять розпорядження, то її скликають депутати самостійно. Для цього обирають головуючого», – розповів Климовських.
poltavska-khvilia_xcwi/rpw_Hy3GR.jpeg
Олександр Климовських

За словами опозиціонерів, які фактично сформували у райраді нову коаліцію розгляд питання про винесення недовіри чинному голові райради продовжать на другому засіданні позачергової сесії 2 червня.

Відео сутичок депутатів під час сесії можна переглянути за посиланням.

Ще з рубрики: "Політика"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар