Свята без пожеж: рятувальники показали, як правильно підривати піротехніку (ВІДЕО)

16 грудня у Полтаві ДСНСники провели брифінг, під час якого нагадали містянами про пожежну безпеку. Окрім цього, розповіли і про те, як обрати безпечний піротехнічний засіб, на що треба звернути увагу на його коробці та як правильно його підривати.

poltavska-khvilia_xcwi/6nBRBVo7R.jpeg

Як повідомив «Полтавській Хвилі» заступник начальника ГУ ДСНС України у Полтавській області Володимир Гришанін, лише за цей рік на Полтавщині зафіксували 2660 пожеж. З них — 995 пожеж у житловому секторі.

Саме тому перед новорічними і різдвяними святами надважливо нагадати про те, як уникнути небезпеки під час використання гірлянд, петард, салютів тощо.

Для цього треба перевірити на коробці від піротехніки наявність:

  • інструкції;
  • терміну придатності;
  • клас;
  • небезпечну зону дії;
  • умов зберігання і утилізації;
  • виробника;
  • наявність спецсимвола.
poltavska-khvilia_xcwi/UCI6-4onR.png

Також нагадали про те, як безпечно прикрасити ялинку.

«По-перше, обов'язково встановлюйте ялинки лише на стійкі основи. Це повинна бути надійна підставка, відро з піском або інша посудина. Подалі від шпалер, гардин та інших предметів, які можуть зайнятися», — повідомив Володимир Гришанін. Також, за його словами, не можна прикрашати ялинку свічками, паперовими іграшками. А перед використанням треба обов'язково перевірити справність гірлянди.

Від редакції «Полтавська Хвиля» ми бажаємо вам веселих та яскравих свят. Але також просимо подумати і про ветеранів, у яких вибухи піротехніки можуть викликати загострення ПТСР (посттравматичного стресового розладу). Голосних звуків лякаються і тварини. Тож ми закликаємо вас відмовитися від піротехніки під час святкування.

Нагадаємо, ми дізналися, скільки полтавці готові витратити на новорічний стіл.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар