Три пенальті, купа жовтих карток і запекла боротьба: СК «Полтава» провів перший матч у рідних стінах (фоторепортаж)

9 вересня у Полтаві зустрілися дві команди з Першої ліги: СК «Полтава» приймав вдома запорізький «Металург».

Полтавський клуб мав розпочати футбольний сезон у Першій лізі ще два тижні тому, але обласна влада не надала дозвіл на проведення матчу. Тому зустріч з клубом «Гірник-Спорт» перенесли.

Наразі клуб отримав усі дозвільні документи. Це дасть змогу проводити всі домашні поєдинки сезону на власній арені.

«Полтавська хвиля» побувала на матчі полтавського клубу. На період дії воєнного стану доступ вболівальникам на стадіон, на жаль, заборонений. Тому на стадіоні команди зустрічали лише тренерський склад, суддівську бригаду та журналістів обидвох команд.

Напередодні початку матчу гравці команд виходять на поле загорнуті у синьо-жовті прапори й вишиковуються під трибунами. Лунає гімн. Футболісти, поклавши руку на серце, налаштовуються на матч.

О 13:00 головний арбітр матчу Сергій Задиран дає свисток про початок матчу.

Поєдинок розпочався досить жваво: вже на другій хвилині полтавці мали змогу «розмочити» рахунок, але м'яч пролетів повз ворота суперника.

Металург не змусив довго чекати на контратаку: захисникам вдалося вибити м'яч на кутовий. Після розіграшу — одразу ще один кутовий у бік воріт господарів. Другий стандарт ледве не став гольовим — ворота полтавців рятує голкіпер.

До десятої хвилини першого тайму особливо гострих моментів у команд не було: м'яч після серії пасів переходив від команди до команди.

На 21 хвилині запоріжці створюють небезпечний момент у штрафній полтавців. Один з нападників опиняється на газоні й арбітр призначає 11-метровий у ворота господарів поля.

Стандарт виконує гравець під №9. Йому вдається поцілити у ворота, але арбітр не зараховує гол. Суддя зфіксує порушення під час виконання самого удару.

35 хвилина матчу змусила похвилюватися обидві сторони: запорожців рятує голкіпер, а одразу ж після контратаки гостей ворота полтавського клубу виручає стійка воріт після серії рикошетів.

Перша половина матчу вже наближається до завершення й головний арбітр додає хвилину ігрового часу. На 46-й хвилині полтавці мали шанс вийти вперед, але не судилося: м'яч пролітає повз ворота Металурга.

По завершенню першого тайму командам так і не вдалося відкрити рахунок. Нульова нічия.

Другий тайм розпочинається зі спроби полтавців повести у рахунку. 26 номер полтавського клубу завдає удару по воротах суперників, але матч пролітає над хрестовиною.

Перша половина другого тайму проходить у запеклій боротьбі: футболісти обох команд стараються контролювати м'яч, ведуть позиційну боротьбу.

На 66-й хвилині полтавці створюють ще один момент, але м'яч знову пролітає вище.

На 70-й хвилині гості йдуть в наступ. Атака вже завершувалася у штрафному майданчику полтавців, але голкіпер «Полтави» виходить на зустріч нападнику і виштовхує м'яч за межі поля, але, вибиваючи м'яча, зіштовхується із нападником «Металіста» та завалює останнього на газон. Суддя вбачає у цьому моменті порушення і призначає пенальті.

Стандарт виконує Валерій Сад — гравець під номером «8» запорізького клубу. На цей раз гості не припускають помилки: Валерій пробиває у лівий нижній кут воріт полтавців. Гості відкривають рахунок.

Другий гол у матчі не змусив себе довго чекати й забивають його, на превеликий жаль для полтавців, знову гості.

На 82-й хвилині суддя Сергій Задиран втретє показує на 11-метрову позначку в бік воріт команди-господаря. Знову фіксує порушення в захисті. Виконувати пенальті став той самий восьмий номер запоріжців Валерій Сад. Удар — гол! Рахунок на табло стає 0:2 на користь гостей, «вісімка» запорожців оформлює дубль у матчі.

Полтавцям вдалося опанувати темп «Металурга» та відповісти швидким голом. На 85-й хвилині полтавці проводять контратаку, і філігранним ударом 17-й номер господарів Вадим Таранушич відправляє м'яч до сітки воріт. 1:2 — таким стає рахунок на табло.

Гості швидко розігрують м'яч у центрі поля та рухаються до штрафного майданчика полтавців, але цього разу все під контролем захисників та голкіпера полтавців.

На 90-й хвилині матчу полтавці продовжують розігрувати комбінації для створення гольового моменту. Арбітр додає п'ять хвилин до основного часу.

На другій компенсованій хвилині СК «Полтава» міг зрівняти рахунок, але м'яч прокочується в сантиметрах від стійки гостей та вилітає за межі поля.

Отож матч завершується з рахунком 1:2 на користь клубу «Металург» із Запоріжжя.