У банках знову можна купити долари і євро

З 14 квітня 2022 року Національний банк України дозволив банкам продавати готівкову іноземну валюту населенню.

poltavska-khvilia_xcwi/-ZTtBs87g.jpeg
Фото: nta.ua

Як повідомила пресслужба регулятора, банки відновили продаж валюти, і у такий спосіб намагатимуться зменшити можливості для функціонування ринку нелегальних валютообмінних операцій та відповідно зниженню ризиків для громадян.

«Водночас для запобігання тиску на валютний ринок НБУ передбачив, що уповноважена установа може здійснювати продаж готівкової валюти клієнтам у межах різниці між загальним обсягом купівлі нею готівкової іноземної валюти та обсягом її продажу. Така різниця розраховуватиметься, починаючи з 13 квітня 2022 року», — йдеться в повідомленні.

Додатково Національний банк визначив особливості встановлення курсів готівкових валют для операцій уповноважених установ із клієнтами. Відтак, курс продажу готівкової валюти уповноваженими установами може відхилятися не більше ніж на 10% від офіційного курсу НБУ на день здійснення операції.

Курс купівлі готівкової валюти уповноваженими установами не має бути нижчим за офіційний курс НБУ на день здійснення операції.

В НБУ зауважили: продаж безготівкової валюти банками клієнтам – фізичним особам і надалі заборонений. Крім того, з метою недопущення неконтрольованого виведення капіталу за кордон, Національний банк заборонив банкам достроково погашати кредити, отримані ними від нерезидентів.


Нагадаємо, що в інформаційному потоці, важливо не розпорошуватись на сотні джерел, аби зберігати спокій. Ми замість вас моніторимо всі офіційні джерела та оперативно збираємо в одному місці всю найсвіжішу та перевірену інформацію:

Не забудьте також підписатись на наш телеграм-канал, у якому ми даємо тільки важливу інформацію про перебіг війни.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар