У чотирьох громадах Полтавщини збудують заводи з переробки та утилізації відходів

Чотири громади Полтавськї області нададуть ділянки на побудову нових заводів.

poltavska-khvilia_xcwi/zfCFbOVSR.jpeg
Фото: Полтавська хвиля

За словами Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця, у кожній громаді області планують створити об'єкти, які дадуть змогу забути про сміттєзвалища.

«Я радий, що Полтавщина — це другий регіон після Київщини, який фактично сьогодні має кооперацію з Міністерством. Я впевнений, що це перша крапка першого кроку, аби далі ми показали потенційним інвесторам певну згоду громад, аби тут була певна інфраструктура», — зазначив Міністр.

За словами очільника Полтавської ОВА Філіпа Проніна, у регіоні побудуть чотири заводи зі сортування відходів, утилізації відходів, виробництва сировини з пластику та виробництво електричної енергії.

Пронін зазначив, що в облвійськадміністрації невдовзі почнуть працювати з інвесторами, і вже після цього зможуть знати терміни побудови заводів.

«Зазвичай цей процес займає орієнтовно півтора роки. Для побудови виділять кілька ділянок. Кожна громада пропонує ділянку на своїй території», – уточнив очільник ОВА.

Під час процедури оцінки впливу на довкілля враховуватимуть безліч показників. У Міністерстві зазначають, що найліпшим варіантом є побудова таких об'єктів поруч з існуючими сміттєзвалищами. Втім, ділянки для побудови заводів будуть обирати саме представники органів місцевого самоврядування. Заводи планують побудувати на території Лубенської, Кременчуцької, Полтавської та Кобеляцької громад.

Нагадаємо, на ліквідацію одного аварійного дерева в Полтаві планують витрачати близько 20 тисяч гривень.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Євгенія Мазниця
Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар