У Кременчуці голова райради та депутати фракцій звернулися у поліцію зі скаргами один на одного

31 травня у Кременчуці представники більшості фракцій Кременчуцької райради склали і підписали листа до начальника поліції Кременчука Івана Жука та керівника Кременчуцької окружної прокуратури Андрія Лапка, у якому повідомили про протиправні дії голови Кременчуцької районної ради Полтавської області Антона Самаркіна.

У документі зазначили, що пан Самаркін звернувся з повідомленнями про вчинення кримінального правопорушення передбаченого ст. 109 (Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу  України до ГУ НП в Полтавській області, Управління СБУ в Полтавській області, Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області.

У листі сказано:

«Свою діяльність Антон Самаркін, разом з невеликою групою депутатів, неприховано проводять виключно в інтересах окремих осіб, нехтуючи при цьому інтересами суспільства (детально визначено у зверненні депутатів до Кременчуцької окружної прокуратури). З метою захисту прав людей та недопущенню соціальної катастрофи, що пов’язана з тривалою відсутністю електричного струму в окремих селах району, депутати ініціювали проведення позачергової сесії районної ради».

Далі автори листа назвали причини висловлення недовіри голові райради. Опісля вказали єдиний, на їх думку, вихід:

«...Враховуючи такі дії голови районної ради, депутати, що обрали Антона Самаркіна на цю посаду, прийшли до висновку, що він втратив довіру».

У свою чергу, як вказують депутати у листі, Антон Самаркін звертається з заявою про вчинення злочину щодо насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади.

Як зауважують в листі:

  • у своїх заявах Антон Самаркін, будучи посадовою особою органу місцевого самоврядування, який має доступ до персональних даних депутатів, навмисно розповсюдив відомості про номери особистих телефонів цих депутатів невизначеному колу осіб, чим завдав шкоди охоронюваним Законом України «Про захист персональних даних» інтересам осіб обраних до органу місцевого самоврядування;
  • свої заяви Антон Самаркін підписує не як громадянин України, а як посадова особа органу місцевого самоврядування. При цьому для захисту своїх власних інтересів ним використовуються ресурси Кременчуцької районної ради;
  • звертаючись у власних інтересах з заявою, щодо скоєння кримінального правопорушення передбаченого ст. 109 КК України, Антон Самаркін не міг не розуміти різницю між Регламентом Кременчуцької районної ради (до речі цей Регламент потребує доопрацювання оскільки суперечить вимогам профільного Закону) та Конституцією України і законами України.

Саме тому депутати і звернулися до начальника поліції Кременчука із проханням надати відповідної правової кваліфікації діям посадової особи органу місцевого самоврядування Самаркіна Антона Володимировича, внести відомості до ЄРДР та розпочати досудове розслідування.

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар