У Кременчуці розбирають занедбану синагогу, щоб звести на її місці ЖК

У Кременчуці неподалік Кременчуцького національного університету імені Остроградського розбирають приміщення колишніх гуртових складів.

poltavska-khvilia_xcwi/M4hti6E4g.webp

Репортаж опублікувала Кременчуцька газета.

Раніше приміщення використовували під склади трикотажної фабрики та приймальню макулатури, але вже декілька років воно стояло закинуте. Наразі залишки демонтують.

За спогадами краєзнавця Бориса Бабілуа, який у 2017 році обстежував приміщення, саме ця будівля була однією із 11 синагог Кременчука:

«Про те, що в будівлі знаходилася синагога, підтверджує поглиблення – ніша на східній стороні стіни, що може свідчити про Арон Кодеш, що знаходилася там, – шафа для сувоїв тори.
Вразило те, що місцями збереглося ліплення, властиве для єврейської сакрально-культової архітектури», — краєзнавець Борис Бабілуа.

За свідченнями краєзнавця, синагога належала чи то чорнобильським, чи то брацлавським хасидам.

У роки революції у синагозі Юровського розміщували казарму для солдатів, а депутати міської думи від єврейських партій вимагали негайно звільнити та очистити приміщення.

За словами міського голови Малецького, замість синагоги збираються зводити новий житловий будинок.

Для колекції свого заступника із питань будівництва Дмитра Кравченка Малецький взяв зразки історичної цегли та пообіцяв що декілька екземплярів передадуть до Кременчуцького краєзнавчого музею.

Ця цегла виготовлена на заводі Василя Терехова-Багреєва, який працював у Кременчуці з 1845 року.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар