У Полтаві безоплатно займаються з дітьми та батьками-переселенцями: де та чим допомогти

На початку квітня в ОЦЕВУМі запрацював проєкт «Арт-Галактика», який створили для родин переселенців і полтавців. У межах проєкту для дітей та їхніх батьків організовують розважальні заходи, майстеркласи та заняття з йоги.

За словами завідувачки відділу організаційно-масової роботи ОЦЕВУМу Юлії Зірки, нині «Арт-Галактику» відвідує близько 120 дітей, зокрема переселенці. Для них організували кілька локацій: для дітей від 0 до 7 років та від 8 років.

poltavska-khvilia_xcwi/pzpNkglng.png

У першій локації наразі облаштовують ігрову кімнату. Для дітей від 8 років працює ігрова зона, де грають у настільні ігри.

«З понеділка по середу і по суботах відбуваються різні програми: майстеркласи, інтерактивні заняття, ігрові програми. Тобто вчимося, пізнаємо світ, пізнаємо себе, вчимося дружити. Сьогодні в нас заняття "Френдзона", де діти будуть знайомитися одним з одним, спілкуватися на різні теми», — розповіла Зірка.
poltavska-khvilia_xcwi/UJ1giRlnR.png
Юлія Зірка
poltavska-khvilia_xcwi/LVqqzRl7g.png

Також для дітей та дорослих працюють психологи. Гештальт-терапевт працює з батьками дітей у середу та суботу, а дитячий психолог — у понеділок.

«Тобто допомагає батькам адаптувати дітей до цієї ситуації та надає відповіді на наболілі для батьків питання», — розповідає завідувачка про роботу психологів.

Переселенка з Донеччини Світлана відвідує «Арт-Галактику» вже не вперше:

«Мої родичі приїхали місяць тому. Спершу було важко знайти житло та облаштуватися, але нам вдалося. Одразу було незвичайно. Нове місто, але дитині все нове подобається. У цьому проєкті ходять діти і по шість років, і дорослі по 10 років. Були уже три рази, дуже зацікавлені. Будемо ще ходити».
poltavska-khvilia_xcwi/L2ukig_7g.png
Переселенка з Донеччини Світлана

Окрім занять для дітей організовують відпочинок і для дорослих. Зокрема 30 квітня вперше провели заняття з йоги. Тренування проводить викладачка танців та йоги з Харкова.

«Коли приїхала сюди мені весь час хотілося зробити який свій внесок для людей, які теж переїхали сюди через війну. Дуже хотілося допомогти людям, бо я знаю, що усі переживають дуже великий стрес. Йога це саме те, що може їм допомогти впоратися з цим стресом», — сказала викладачка Світлана.
poltavska-khvilia_xcwi/QThMmglng.png
Викладачка Світлана (ліворуч)
poltavska-khvilia_xcwi/aNunmR_7g.png

Наразі «Арт-Галактика» потребує допомоги полтавців. Організатори шукають для дітей безкаркасні меблі (крісла-мішки), конструктори LEGO та кольоровий папір, фломастери, пластилін, полімерну глину, кінетичний пісок. Передати усе необхідне можна звернувшись до завідувачки відділу організаційно-масової роботи ОЦЕВУМу Юлії Зірки за телефоном: +380958845296.

poltavska-khvilia_xcwi/IhsSmg_nR.png

Нагадаємо, що в інформаційному потоці, важливо не розпорошуватись на сотні джерел, аби зберігати спокій. Ми замість вас моніторимо всі офіційні джерела та оперативно збираємо в одному місці всю найсвіжішу та перевірену інформацію:

Не забудьте також підписатись на наш телеграм-канал, у якому ми даємо тільки важливу інформацію про перебіг війни.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар