У Полтаві демонтують меморіальну дошку російському фельдмаршалу

Демонтовану дошку передадуть в один із полтавських музеїв.

poltavska-khvilia_xcwi/R0mJdkjnR.jpeg

Про це повідомили у Полтавському офісі Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області.

3-го червня у Полтаві відбулося засідання комісії з питань найменування та перейменування елементів міського середовища та інфраструктури, увічнення пам’яті осіб та подій. Учасники комісії підтримали звернення регіонального представника УІНП у Полтавській області Олега Пустовгара щодо демонтажу меморіальної дошки Іванові Паскевичу.

Нагадаємо, що дошку встановили в місті у часи режиму Януковича неподалік Спаської церкви та пам’ятника московському царю Петру I. Тоді цю ініціативу підтримав Полтавський міський голова Олександр Мамай.

За словами Олега Пустовгара, меморіальна дошка російському військовому діячеві у Полтаві багатьма сприймалася як спроба посварити польський і український народи та як наруга над пам’яттю полеглих воїнів російсько-української війни за незалежність і жертв сучасних російських катів — мирних мешканців Бучі, Бородянки, Маріуполя, сіл і міст Донбасу, Київщини, Чернігівщини, Харківщини, Херсонщини. 

«Ніхто не збирається нищити, руйнувати, займатися вандалізмом: дошку російському фельдмаршалу передадуть до Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. Як зауважив його директор Олександр Супруненко, для музею вона цінна не стільки постаттю Паскевича, як фіксацією певних явищ періоду правління Януковича та тим, що вона пошкоджена. Невідомі пошкодили її якраз у буремні дні Революції Гідності, коли по всій Україні тисячі українців вийшли на майдани, аби відстояти незалежність, українську ідентичність, вигнати Януковича й очиститись від усього, що з ним було пов'язано», — прокоментував рішення комісії Олег Пустовгар.

Нагадаємо, СБУ отримала доступ до пропагандистських методичок рф.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар