У Полтаві «перейменували» вулицю Зигіна

7 липня у Полтаві відбулася акція з перейменування радянської назви вулиці Зигіна на вулицю Героїв Маріуполя.

poltavska-khvilia_xcwi/cg6Z6267R.jpeg

Таку нову назву запропонував спікер громадської ініціативи Едуард Гожий. Також активісти запропонували ще 30 інших нових назв вулиць: Героїв Маріуполя, Харківська, Сумська, полку «Азов», Степана Бандери, Бориса Джонсона тощо.

«Чому Маріуполь? Це найбільш зґвалтоване місто. Героїчний підрозділ “Азов”, 36 окрема бригада морської піхоти, яку очолює наш земляк пан Сергій Волинський, знаходиться в полоні. Вони заслуговують того, щоб бути закарбованими в назві вулиці. Найменше, що можемо зробити — це без рішення міськради розпочати декомунізацію, дерусифікацію нашого простору», — сказав спікер.
poltavska-khvilia_xcwi/Bv8GehenR.jpeg
Спікер громадської ініціативи Едуард Гожий

Мета акції — привернути увагу влади до декомунізації та дерусифікації Полтави. Тому вуличний покажчик з ім'ям радянського військового Олексія Зигіна вирішили заклеїти новою назвою — Героїв Маріуполя.

poltavska-khvilia_xcwi/eIT762eng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/Fr64e2enR.jpeg

За словами головного редактора «Полтавської Думки» Ярослава Журавля, Зигін підпадає під закон про декомунізацію. Також радянський генерал не має відношення до визволення Полтави під час Другої світової війни.

Нагадаємо, що саме Зигіна вважають «офіційним» визволителем Полтави від німецько-нацистських загарбників. Зигін — росіянин, похований у Полтаві. Парадокс у тому, що командувачем Зигіна призначили уже після визволення міста — 26 вересня. А станом на 23 вересня командував 4-ю гвардійською армією Григорій Кулик, полтавець, якого під час післявоєнної чистки зняли з посади, заарештували та засудили до смертної кари.

«Був (Зигін — ред.) на території Полтавської області один день. Тільки прибув на територію області та підірвався на міні. Тому ніякого відношення до звільнення Полтавщини від окупантів не мав. Зигін один з елементів міфотворчості в історії. Створили міф про визволителя Полтавщини і власне з цим міфом і живемо скільки років».
poltavska-khvilia_xcwi/D4BIeheng.jpeg
Головний редактор «Полтавської Думки» Ярослав Журавель

Під час акції знайшлися і противники зміни назви.

«На Зигіна треба молитися. Якби не Зигін, то ми б тут усі не стояли. У нас стільки вулиць, які можна перейменувати. Навіщо ви прибираєте Зигіна?», — кричить жінка, яка живе неподалік.
poltavska-khvilia_xcwi/RZuDe26ng.jpeg

Полтавці можуть підписати звернення щодо зміни назви вулиць з 11 липня в офісі за адресою вул. Соборності, 62 (приймальня Сергія Іващенка) з 10:00 до 14:00, з понеділка до п'ятниці.

Нагадаємо, що у Полтаві демонтують меморіальну дошку російському військовому.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення: 1 коментар

Написати коментар
  • В
    Володимир
    9 лип.
    Глупость, не было такого государства как Украина во время Северной войны, и названия такого не было.
    Відповісти