У Полтаві презентували книгу про репресованих міністрів УНР: двоє з Полтавщини

З ініціативи Українського інституту національної пам'яті у Полтавській обласній науковій бібліотеці презентували книгу «Горе переможеним. Репресовані міністри української революції». Два розділи у книзі присвячені уродженцям Полтавщини.

Презентацію присвятили знаковій події в історії України — 30-річчю всенародного голосування за незалежність України референдумом 1 грудня.

У книзі вміщено 22 розповіді про високо урядовців Української народної республіки та держави гетьмана Павла Скоропадського. Всіх їх скосив ленінський або сталінський червоний терор.

«Це один із наслідків окупації більшовицької Росією нашої молодої держави УНР понад 100 років тому», — сказав регіональний представник Інституту національної пам'яті на Полтавщині Олег Пустовгар.
poltavska-khvilia_xcwi/cfmaZqtnR.jpeg
Олег Пустовгар

Два розділи присвячені міністрам УНР, вихідцям з Полтавщини. Зокрема, Петру Климовичу з Орлика Кобеляцького повіту, який був міністром фінансів в уряді Голубовича в 1918 році та укладачем російсько-українського словника. Він зробив великий внесок у розвиток житлово-комунального господарства Одеси, де тривалий час мешкав. Під час чергової хвилі ленінського червоного терору його розстріляли разом із понад сотнею інших діячів одеської «Просвіти».

poltavska-khvilia_xcwi/mLxaZ3t7R.jpeg

Друга розповідь про уродженця Нових Санжар Григорія Сиротенка — міністра юстиції в період Директорії. Його засудили на п'ять років, згодом амністували. У 1925 році він загинув за нез’ясованих обставин. Можливо, це було самогубство після ув'язнення, за іншими даними — терористичний акт більшовиків.

«Прочитати книгу полтавцям варто хоча б з тієї причини, що там є розповіді про наших краян», — розповів Олег Пустовгар.

Додамо, що прочитати книгу можна за посиланням.

Нагадаємо, що у Полтаві відкрили виставку знарядь насильства «Річ у тім 2.0». Її створили до Всесвітньої 16-денної акції протидії насильству.

Валерія Магда

Ще з рубрики: "Новини регіону"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар