У Полтаві пропонують штрафувати за неправильне паркування

На базі Інспекції по контролю за благоустроєм пропонують створити відділ з контролю паркування. Інспектори зможуть штрафувати власників автівок за порушення правил паркування.

poltavska-khvilia_xcwi/57RwY6EIR.jpeg

Про це 27 травня повідомив заступник начальника Інспекції по контролю за благоустроєм Віктор Булат.

На сесію Полтавської міськраді планують винести питання створення відділу паркування, який працюватиме на базі Інспекції по контролю за благоустроєм. Інспектори зможуть фіксувати порушення та накладати штраф на власника автомобіля.

Для створення нового відділу потрібно близько шести мільйонів гривень. Ці гроші потрібні для закупівлі обладнання, зокрема серверів, планшетів, спецодягу, заробітної плати та оренди приміщення.

«Приміщення має бути окреме із серверами. Втім за прикладами таких міст як Вінниця, Івано-Франківськ ці затрати десь за рік-півтора компенсуються тими штрафами, які надходитимуть до бюджету нашої громади», — пояснив Булат.
poltavska-khvilia_xcwi/AbspYeESg.jpeg
Заступник начальника Інспекції по контролю за благоустроєм Віктор Булат

У відділі працюватимуть 12 людей. Спершу інспектори обмежуватимуться попередженням для водіїв, але за повторні порушення накладатимуть штраф.

«Відділ працюватиме по всьому місту. Болюча тема — це паркування на зелених зонах у дворових проїздах багатоповерхівок. Людина приїхала, неправильно запаркувалася. Інспектор виявив порушення, зафіксував і одразу роздруковується постанова, яку залишає на склі автівки. Штраф накладається на власника автомобіля».

За словами заступника Інспекції, відділ запрацює повноцінно приблизно через пів року, адже потрібно придбати обладнання та розробити положення.

Створення відділу передбачає концепція організації паркувальних місць, яку представили 27 травня. Згідно з концепцією, інспекція контролюватиме паркування автомобілів, накладатиме штрафи за порушення та тимчасово затримуватиме автівки.

Також концепція містить введення практики платного паркування. Пілотний проєкт планується впровадити у центральній частині міста в межах вулиць Пилипа Орлика, Стрітенської, Небесної Сотні, Європейської. У 2023 році розробили ескіз дорожнього руху у центральній частині, у якому визначено 1,5 тисячі місць для автомобілів.

«Створюючи більше паркомісць ми не розвʼяжемо проблему. Прогнозовано, що у 2031 році рівень автомобілізації на порядок вищий, ніж є зараз. Тоді доведеться ще на 30% збільшувати цю кількість паркомісць. Фактично ці місця, які займають автомобілі, могли бути громадським простором. Виходячи з цього будується міська політика управління паркування. Тобто збалансованості попиту й пропозиції. Тарифна політика може бути ефективною у формуванні попиту через ціноутворення», — сказав начальник відділу урбаністики «Інституту розвитку міста» Олександр Печененко.
poltavska-khvilia_xcwi/Rrw2L6PIR.jpeg
Начальник відділу урбаністики «Інституту розвитку міста» Олександр Печененко

Станом на 2021 рік у Полтаві зареєстровано 62 тисячі автомобілів, а орієнтовна кількість місць для паркування становить 32 тисячі. Отож, дефіцит паркомісць складає близько 30 тисяч.

Нагадаємо, що у Полтаві ремонтуватимуть дороги за 12 мільйонів.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар