У Полтаві реконструюють котельню, яка опалюватиме 109-мікрорайон

Цього року «Полтаватеплоенерго» почало реконструкцію котельні в 109-мікрорайоні. Після модернізації котельня збільшить свою потужність удвічі та зможе опалювати не лише споживачів «Полтаватеплоенерго», а й жителів 109-мікрорайону.

poltavska-khvilia_xcwi/U2EkF-Bng.jpeg
Котельня на вул. Квітуча, 6-к

Про це повідомив 22 лютого технічний директор обласного КП «Полтаватеплоенерго» Володимир Пасічко.

Нині в котельні на вул. Квітуча, 6-к йдуть будівельні роботи, які почалися на початку цього року. Наразі котельня опалює 5,5 тисяч споживачів «Полтаватеплоенерго». Проте після реконструкції теплова потужність котельні збільшиться вдвічі. Тобто, після модернізації котельня опалюватиме ще й жителів 109-мікрорайону, а загалом це майже 11 тисяч полтавців.

«Ми запроєктували сучасне обладнання. Воно буде працювати у повністю автоматизованому режимі, з високим ККД, з меншими викидами шкідливих речовин», — розповів технічний директор.

Нове обладнання для котельні закупили ще у 2021 році, а застаріле обладнання почнуть демонтувати у березні. Тому на КП попереджують, що влітку 5,5 тисяч полтавців залишаться без гарячої води, поки триватиме реконструкція.

«На жаль в цьому районі у нас немає резервного джерела теплопостачання. Вибачаємося перед нашими споживачами, але на жаль в сьогоднішніх умовах іншого шляху у нас немає».
poltavska-khvilia_xcwi/OpTZFaBng.jpeg

У 2021 році «Полтаватеплоенерго» уклало договір з підрядником на проведення реконструкції. Вартість робіт становить 34 млн грн. За першу частину робіт «Полтаватеплоенерго» сплатило підряднику 6,5 млн грн. Іншу частину робіт мають профінансувати міська та обласна влада. Це передбачає меморандум, який підписала ОДА, «Полтаватеплоенерго» та міська рада у 2021 році.

«Полтава обіцяла профінансувати половину вартості реконструкції. Чекаємо виділення цих коштів. Після початку демонтажу котлів шляху назад не буде. Якщо не виділять кошти, то питання опалення 109-мікрорайону буде під загрозою. Тому обіцянки необхідно виконати», — сказав Пасічко.

Реконструкцію планують завершити до 1 жовтня. За словами технічного директора, часу для проведення реконструкції не багато, тому деякі роботи змушені почати раніше.

poltavska-khvilia_xcwi/2UFSYaB7g.jpeg

Після проведення реконструкції у підприємстві вирішуватимуть питання з реконструкції мереж теплопостачання. Пасічко розповів, що після проведення обстеження з'ясувалося, що мережі знаходяться у незадовільному стані. Раніше їх експлуатував турбомеханічний завод, але наразі невідомо, хто є їхнім власником.

Нагадаємо, що з 9 грудня будинки 109-мікрорайону опалює ТОВ «Полтаватепло».

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар