У Полтаві відкрили інформаційну дошку Джохару Дудаєву

15 лютого в Полтаві відбулося урочисте відкриття інформаційної дошки першому президенту Республіки Ічкерії Джохару Дудаєву. Її встановили на фасаді будівлі дитячого поліклінічного відділення №2.

На урочистому відкритті був присутній Голова Кабінету Міністрів Чеченської Республіки Ічкерія у вигнанні Ахмед Закаєв.

poltavska-khvilia_xcwi/nNVee82Ig.jpeg
Фото: Полтавська хвиля

Дудаєв був політичним і державним діячем, лідером чеченського визвольного руху в 1990-х роках та першим Чеченської Республіки Ічкерія. З 1985 до 1987 року Джохар Дудаєв був начальником штабу авіаційної дивізії у Полтаві. Тоді він разом із родиною проживав на вулиці Нікітченка. Минулого року цю вулицю перейменували на його честь.

«Ми не зломлені духом. Ми віримо в наше спільне майбутнє й перемогу. Ми ніколи не станемо на коліна й пробачимо нашим противникам ті жертви, які наші народи понесли за ці останні 30 років», – сказав Ахмед Закаєв.
Відкриття дошки
«Сьогодні ми віддаємо данину пам’яті та поваги легендарному чеченському державному діячеві та національному герою Джохару Дудаєву... Ви знаєте, що сьогодні у світі понад 32 місця, де є площі та вулиці, названі на честь Джохара Дудаєва. Сьогодні світ усвідомив те, що він говорив 30 років тому, коли він говорив, що росія представляє реальну загрозу для всього людства, для всього світу. Тоді ж він у своїх виступах говорив, що Україна – єдина країна та народ, яка може зламати хребет цього монстру. І його слова виявилися пророчими», – додав Закаєв.

За свою кар'єру Дудаєв випробував майже всі види військових літаків, отримав два ордени, понад 20 медалей та звання генерал-майора. За той час, поки Джохар Дудаєв був начальником штабу в Полтаві, боєздатність дивізії піднялася.

poltavska-khvilia_xcwi/RSH7kw2SR.jpeg
Фото з відкриття дошки Джохару Дудаєву

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Євгенія Мазниця

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар