У Полтаві відремонтують театр ляльок

Депутати Полтавської обласної ради під засідання комісії з питань освіти, науки та культури внесли зміни до «Комплексної Програми розвитку культури і мистецтва в Полтавській області на 2021-2025 роки». Згідно зі змінами, реконструюють Полтавський обласний театр ляльок.

Про це повідомляють Новини Полтавщини.

«Передбачається виготовлення проєктно-кошторисної документації на реконструкцію будівлі Полтавського обласного театру ляльок. Будівля побудована досить давно. Хочемо її реконструювати. Будемо звертатись на наступних сесіях до депутатів з проханням виділити кошти на проєктно-кошторисну документацію», – зазначила директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Ірина Удовіченко.

Як повідомила директорка Полтавського обласного театру ляльок Тетяна Вітряк, зараз в закладі готують вистави, для дітей, для дорослих. Зокрема, і для людей з інвалідністю.

«Ми готуємо вистави для дітей від 0-3 до років, також для дітей з інвалідністю. У репертуарі театру є 9 вистав для дорослих. Але постійно постає питання реконструкції приміщення. Будівля збудована у 1983 році. Тоді були інші вимоги і стандарти до театральних вистав. Зараз, на жаль, не маємо повноцінної доступності до будівлі людям з інвалідністю. Ми маємо тільки східцевий підйомник. А до фойє нам потрібно застосовувати інші засоби, щоб транспортувати людину. З дітками простіше, а от з дорослими навпаки. Наш зал не передбачений для людей з інвалідністю. Вистави дивляться і діти, і дорослі. Всі намагаються купити квитки в перші ряди. І коли дорослий сідає попереду, а за ним дитина, то вона вже не бачить сцени. У 2017 році ми трішки підняли амфітеатр, але це не допомагає. Тому доступність і трансформація зали є найважливішими питаннями. Щоб ми могли змінювати положення глядацьких крісел», – розповіла Тетяна Вітряк.

Також депутати погодили продовження контракту з Тетяною Вітряк на 3 роки.

Окрім цього, вони мають збільшити фінансування на 2022 рік для організації і проведення культурно-мистецьких заходів, фестивалів на 2 млн 800 гривень та на оплату енергоносіїв професійних мистецьких закладів.

Остаточно питання «Про внесення змін до Комплексної Програми розвитку культури і мистецтва в Полтавській області на 2021-2025 роки» розглядатимуть на найближчій сесії Полтавської обласної ради.

Нагадаємо, у ліцеях Полтавщини визначили ціну на харчування

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар