У Полтаві збирають підписи за відмову від «вічного вогню»

На сайті Полтавської міської ради з'явилась петиція про відмову від використання газу для «Вічного вогню».

17 січня на сайті ПМР зареєстрували петицію №639: «Відмовитись від використання газу на двох монументах "Вічного вогню" в Полтаві». Про це йдеться на сайті Полтавської міської ради. «Вічний вогонь» у Полтаві розташовується біля Меморіального комплексу Солдатської Слави по вулиці Європейській, поблизу парка Котляревського.

poltavska-khvilia_xcwi/_Z9N5XJ7g.jpeg
«Вічний вогонь»

Створив петицію Сергій Антоненко, який переймається темою екології та недоцільного, на його думку, використання енергоресурсу:

«В 2021 році на оплату газу для спалювання на двох монументах "Вічного вогню" було витрачено 300 тис. грн. В бюджеті міста на 2022 рік передбачено відповідно 1 млн. 200 тис.грн. В Полтавській та Харківській обл. газ добувається з виснажливих родовищ на глибині від 4000 до 6500 м. Пошук нових родовищ вимагає багато ресурсів. Також газ закупляється в країні агресора Росії», — йдеться у повідомленні під петицією.

Антоненко на своїй сторінці Facebook зауважує, що не вбачає у спалюванні газу передачі пошану пам'яті загиблим під час Другої Світової війни:

poltavska-khvilia_xcwi/MF5Kcu1nR.jpeg
Скрін зі сторінки Фейсбук Сергія Антоненка
«1 млн 200 тис грн, на 2022 рік, за спалювання природного газу на "Вічних вогнях", це вже занадто, під час енергетичної кризи. При всій повазі до учасників та загиблих в другій світовій війні. Як формально спалювання газу, може передавати пошану пам'яті? Вся справа в символізмі, який можна виражати по іншому ніж спалювати ресурс».

Зазначимо, що Сергій Антоненко не єдиний, хто підняв тему використання газу для «Вічних вогнів». Депутатка Полтавської міської ради від Європейської Солідарності Юлія Городчаніна на своїй сторінці Facebook також підняла це питання, яке набуло жвавого обговорення:

poltavska-khvilia_xcwi/fEa55XJnR.jpeg
Скрін зі сторінки Фейсбук Юлії Городчаніної
«Чи варто відключити вічний вогонь? Бо зі здорожчанням вартості газу, його утримання обходиться громаді в 1200000 грн. на рік, чи ні за яких обставин робити цього не можна?».

Також Городчаніна запропонувала висловити свою думку у коментарях стосовно відключення «Вічного вогню».

Нагадаємо правила безпечного поводження та поведінки, під час купання на Водохреще.

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар