У прогнозі сніг: чи готові комунальники Полтави до зими?

Перший сніг зазвичай викликає у Полтаві транспортний колапс, а винятком кількох останніх років, місто майже одразу стає паралізованим від снігопадів. Ми вирішили заздалегідь дізнатись, чи почали полтавські комунальники готуватися до перших снігопадів.

Наразі місто підготувало 12 одиниць комунальної техніки для прибирання снігу. Про це розповів заступник міського голови з питань ЖКГ Євген Ричка.

За словами Рички, із підрядником вже провели наради щодо очищення доріг від снігу. Однак дату початку посипання доріг протиожеледною сумішшю визначать після сформування штабу. Також УЖКГ закупило піщано-сольову суміш, яку наразі зберігають на складі.

Директор КАТП 1628 Андрій Бардінов розповів, що на підприємстві є 14 одиниць техніки, яку можуть пристосувати для очистки доріг від снігу. Але основні роботи з прибирання доріг виконуватиме підрядна організація «ДБК Квант». Підрядник уже заготовив 100 тонн протиожеледної суміші.

Наприклад торік, 14 грудня, коли в місті з’явилася ожеледь, в місті працювало 15 одиниць техніки. Серед них були 3 дорожні машини, які розсипали піщано-сольову суміш на тротуарах.

Ексзаступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко розповів, що торік місто прибирала підрядна організація, яка підписувала договір субпідряду з комунальними підприємствами КАТП і «Декоративними культурами»:

«Техніка, яку ми закуповували, вся була обладнана відвалами для використання в зимовий час. Але це не спеціалізована снігоприбиральна техніка. Підрядна організація забезпечила наявність близько 70-80 одиниць техніки: це трактори, грейдери, самоскиди, спеціалізовані машини для розсипання піщано-сольової суміші. Великих тракторів було 5-7 одиниць, мінімум 3 грейдери, приблизно 12-15 автомобілів, які розкидували піщано-сольову суміш, тракторів із щітками й відвалами було близько 20. Якщо були великі снігопади, то до 30 тракторів».

Додамо, що 18 травня УЖКГ уклало договір з харківським підприємством «ДБК Квант». До кінця року підрядник очищуватиме дороги від снігу та посипатиме їх від ожеледі. За це місто сплатить понад 280 млн грн.

«Полтавська хвиля» намагалася зв’язати із підрядником аби запитати, скільки техніки розчищатимуть Полтаву від снігу. Однак за номером, який є у вільному доступі, ніхто не відповів.

Також 18 жовтня Управління вдруге оголосило тендер на очищення покрівель, балконів будинків від бурульок, криги, снігу. На прибирання снігу з дахів будинків планують витратити 3 млн 599 тис. грн.

До кінця року підрядна організація виконуватиме такі послуги:

  • видалення льодових утворень та бурульок з жолобів, звисів, пристроїв водовідведення покрівлі;
  • очищення покрівлі від льодових утворень;
  • очищення плоских покрівель від снігу зі скиданням його донизу;
  • очищення покрівлі з ухилом від снігу;
  • навантаження снігу та льоду вручну;
  • чергування при виконанні робіт з очищення покрівель будівель та споруд від снігу та льодоутворень.

Підрядника, який виконуватиме ці роботи, визначать після проведення аукціону. Торги проведуть 19 листопада.

Для порівняння, у Кременчуці напоготові 35 комунальних машин, які обладнанні відвалами. Також підготували 16 вагонів солі. Біля лікарень, шкіл та у житлових кварталах працюватимуть 60 тракторів, які розчищатимуть сніг. Ще 15 бригад та 300 двірників розчищатимуть тротуари й зупинки.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар