Україна стала другою в Європі по відкритості даних

Цьогоріч Україна зайняла 2 місце в рейтингу Open Data Maturity 2022 серед 35 країн.

poltavska-khvilia_xcwi/9xHs35c4R.webp
Ілюстративне фото

Про це повідомили в Мінцифрі.

У 2021 році ми були на шостому місці, а у 2020 році – на 17-му. Цьогоріч рівень зрілості відкритих даних в Україні становить 97%. У той час як середній показник в Європі – 82%.

Попри повномасштабну війну Мінцифра продовжує розвивати сферу відкритих даних та щодня працює над тим, аби якомога більше наборів даних ставали доступними для громадськості.

Перед нами була ціль – до 2024 року увійти в трійку лідерів країн за рівнем розвитку сфери відкритих даних. І вже у 2022 році ми стали другими. Попереду тільки Франція

Відкриті дані — це концепція, за якою певні дані мають бути вільними для використання та розповсюдження будь-якою особою з будь-якою метою.

В Україні для позначення відкритих державних даних використовують формулювання «публічна інформація у формі відкритих даних».

Згідно з дослідженням, від 1,4 до 4,9 млн українців щомісячно користуються сервісами на основі відкритих даних. Найпопулярнішими є теми конкурентної розвідки, тобто збору інформації про компанії (від 1,4 до 2,2 млн користувачів) та інформація про громадський транспорт (1,2 млн користувачів).

poltavska-khvilia_xcwi/THYQqc54R.png

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар