«Укрзалізниця» заборгувала заводу Полтавщини близько півтора мільярда

На 10 січня 2023 року АТ «Укрзалізниця» не розрахувалася з ПАТ «КВБЗ» за 66 пасажирських вагонів із 85 поставлених на суму 1,4 млрд грн.

poltavska-khvilia_xcwi/pMX4q024R.jpeg

Про це повідомили на сторінці ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод».

У підприємстві кажуть, що борг не погашено за 13 місяців, за частину постачання у 2021 році й повністю за весь 2022 рік. Нині заборгованість АТ «Укрзалізниця» по договору складає 1 400 314 099,80 грн.

30 грудня 2022 року АТ «Укрзалізниця» вилучила з наявних 13 платіжних доручень і оплатила тільки одне — на суму 82 848 074,40 грн з ПДВ. Цього вистачить лише на податки за поставлені вагони.

«Платіжні документи вчасно, в міру настання строків платежів за договором, подавалися в Державну скарбничну службу України. Вони накопичилися там на всю вказану суму, передумови для розрахунків були створені.
Виявляється, Укрзалізниця має спеціальний цільовий фонд, на який держава переказує кошти для придбання нової техніки. За їх використання за підсумками року має звітувати. Натомість в УЗ мовчали про це до жовтня 2022 року, а борг перед машинобудівниками збільшувався на очах», — йдеться у повідомленні.
poltavska-khvilia_xcwi/g_y1q02Vg.jpeg

Голова наглядової ради ПАТ «КВБЗ» Володимир Приходько звернувся до віцепрем'єр-міністра з відновлення України — Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова, Міністра фінансів Сергія Марченка, голови Полтавської ОВА Дмитра Луніна з проханням сприяти на рівні Кабінету Міністрів та Президента України, щоб починаючи з січня 2023 року якнайшвидше розв'язати питання погашення АТ «Укрзалізниця» простроченої заборгованості.

poltavska-khvilia_xcwi/xjq1qAhVR.jpeg

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар