В Україні запрацював сайт психологічної допомоги військовим, ветеранам та їхнім родинам «План Б»

В Україні зʼявився новий соціальний бізнес, який допомогає військовим, ветеранам та їхнім сімʼям подолати психологічні проблеми, з якими вони стикаються. «План Б» — це агрегатор, на якому без зайвої рутини можна в кілька кліків підібрати собі психолога, який може забезпечити кожен окремий запит. Про запуск агрегатора повідомив засновник "Плану Б" — полтавець Дмитро Чикуров.

poltavska-khvilia_xcwi/QNOmyTPSR.jpeg
Ілюстрація: Дмитро Чикуров

Гасло нового сайту: «Допомогаєш собі — допомагаєш Україні».

Цей ресурс спрямований на надання кваліфікованої психологічної підтримки військовим, ветеранам та їхнім родинам, допомагаючи їм справлятися з викликами, пов'язаними з військовою службою та післявоєнною адаптацією.

poltavska-khvilia_xcwi/OK5iUoPSR.png
Скриншот зі сторінки Дмитра Чикурова

Мета та завдання «План Б»

Основною метою сайту «План Б» є забезпечення доступу до професійної психологічної допомоги для тих, хто цього потребує. Військові дії, перебування на передовій, поранення та втрата побратимів можуть призвести до серйозних психологічних проблем, таких як посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), депресія, тривожні стани, залежності, та різні наслідки стресу, що заважають реінтеграції в суспільство та в особистому житті. «План Б» покликаний надати своєчасну та ефективну допомогу для покращення психічного здоров'я військових і ветеранів.

Професійна підтримка

На сьогодні на сайті вже працюють понад 20 кваліфікованих психологів з багаторічним досвідом роботи у сфері психологічної допомоги військовим та/або їхнім родинам. Девʼятеро з них — бойові психологи, які самі пройшли військову службу. Вони надаватимуть консультації у форматі онлайн-сесій.

poltavska-khvilia_xcwi/TuFY8oPSR.webp
Оксана Молчанова, психологиня «Плану Б»

«Сьогодні вже стало нормою шукати послуги онлайн і послуги психолога в тому числі. Але як же обрати правильно? Адже серед тисяч спеціалістів, які пропонують, рекламують, переконують, навіюють, досить важко знайти компетентного практика. Саме цим і відрізняється платформа План Б. Наприклад, я працюю з військовими, дружинами та членами їх сімей. Чому я вважаю, що маю на це право? Окрім освіти, яка дозволяє мені таку практику, я відслужила 1.5 роки в ЗСУ з початку повномасштабного вторгнення, надаючи психологічну допомогу та підтримку військовим. Цей унікальний досвід забезпечив не тільки моє розуміння викликів, з якими зіштовхуються військові, а й глибоку повагу до них. Робота психологом в проекті "Незламна мама" від фонду "Маша", показала, що кожна жінка має достатньо ресурсів, щоб подолати виклики та віднайти себе. А кожна дитина, яка постраждала від війни, має свій спосіб долати труднощі. Що може зробити психолог? Що можу зробити я? Лише бути поряд, проживати разом все, що турбує, знаходити новий погляд та нові можливості. А саме головне, вірити в те, що кожна людина має достатньо ресурсів, щоб справитись з ситуацією. Віра в людину - основа успішної терапії», — прокоментувала нам одна з психологинь «Плану Б» Оксана Молчанова.

Як скористатися послугою підтримки

Для отримання допомоги на сайті «План Б» достатньо заповнити коротку анкету, яка допоможе підібрати саме вашого фахівця. Після чого користувачі зможуть обрати зручний формат консультації та знайти психолога, який найкраще відповідає їхнім потребам. Послуги надаються конфіденційно. Важливо, що цей бізнес є соціальним. Частину коштів від консультацій засновники передають на потреби військових.

Перейди за посиланням: https://plan-b.help/. Для читачів «Полтавської хвилі» діє спеціальна знижка 10% на першу консультацію. Щоб скористатись знижкою, введіть промокод sil10.

Підтримка родин

«План Б» також приділяє особливу увагу підтримці родин військових та ветеранів. Життя з людиною, яка пережила війну, може бути складним і вимагати особливого підходу. Сайт пропонує консультації для членів родин, допомагаючи їм зрозуміти, як найкраще підтримати своїх близьких та справлятися з власними психологічними труднощами.

Запуск сайту «План Б» є важливим кроком у напрямку забезпечення психологічного здоров'я військових, ветеранів та їхніх родин в Україні. Цей ресурс надає можливість отримати необхідну підтримку у важкі часи та допомагає відновити психологічну рівновагу, при цьому допомагаючи країні та військовим, які продовжують нести службу. Сподіваємося, що «План Б» стане надійним партнером для тих, хто потребує допомоги, та зробить свій внесок у покращення якості життя українських захисників та їхніх родин.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Віталій Улибін

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення: 1 коментар

Написати коментар
  • В
    Вiктор
    21 трав.
    Так себе помощь конечно. Единственное, что нужно военнослужащим и их родственникам, - это демобилизация. И только после нее надлежащее оказание медицинских услуг, реабилитация и психологическая помощь. Спросите у родственников, которые чуть ли не каждую неделю выходят на демонстрации с просьбой о проведении демобилизации.
    Відповісти