Від грипу вакцинується тільки 10% опитаних українців

Більше третини українців за державну вакцинацію проти грипу.

За даними опитування, яке проводила 19-го жовтня 2021 року компанія з соціологічних досліджень Gradus у партнерстві з фармацевтичною компанією Санофі, лише 10,7% опитаних українців регулярно вакцинуються проти грипу.

  • щороку у світі реєструють від 3 до 5 мільйонів випадків захворювання на грип;
  • лише 1-2% українців щорічно вакцинуються проти грипу;
  • 34,9% учасників опитування висловлюються за необхідність внесення вакцинації проти грипу до Національного календаря профілактичних щеплень.

Ще 25,4% говорять про готовність вакцинуватися проти цього інфекційного захворювання у тому випадку, якщо щеплюватимуть за державний кошт. 34,9% опитаних вважають, що необхідно включити вакцинацію проти грипу до Національного календаря профілактичних щеплень.

«За даними ВООЗ, у світі щороку реєструють від 3 до 5 мільйонів випадків захворювання на грип з серйозними ускладненнями», зазначає Рамі Мруа, генеральний менеджер Санофі Пастер в Україні.
«Рівень вакцинації проти грипу в Україні є критично низьким у порівнянні з іншими країнами — лише 1-2%, у той час, коли в Європі, наприклад, він становить від 30 до 60%, а в Кореї майже 86% людей старше 65 років вакциновані від грипу», — додає він.

Нині в умовах стрімкого зростання кількості випадків захворювання на COVID-19 в Україні, питання вакцинації проти грипу набуває ще більшого значення. Як один із найдієвіших способів профілактики грипу та запобігання серйозним ускладненням, вакцинація може уберегти від перехресного зараження обома вірусами, що становитиме серйозну загрозу здоров’ю.

Вакцинація від COVID-19 не захищає від грипу, тому МОЗ рекомендує вакцинуватися від обох інфекційних захворювань. Робити це можна одночасно.

Методологія опитування

В онлайн-опитуванні взяло участь 1000 українців: 49,5% чоловіків та 50,5% жінок. Найбільшу кількість опитаних склали респонденти у віці від 35-44 років — 35,5% та 25-34 роки — 31,6%, 18-24 роки — 15,6% і 45-50 років — 17,3%.

Серед опитаних 35,1% — жителі Києва, 27,9% — мешканці Центрального регіону, 13,3% — Південного, 17,6% — Східного та 8,5% — жителі західних областей

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар