Заступник голови АРМА Філіп Пронін очолив Полтавську ОВА

10 жовтня Президент України Володимир Зеленський підписав указ щодо призначення Філіпа Проніна начальником Полтавської ОВА.

poltavska-khvilia_xcwi/5THDcLkSg.jpeg

Кандидатуру Проніна погодив Уряд 5 вересня, а указ про призначення Президент Володимир Зеленський підписав 10 жовтня. Також Зеленський підписав указ про звільнення Дмитра Луніна з посади. Екскерівник ОВА прокоментував своє звільнення на власному Telegram-каналі:

«Зі свого боку ми змогли акумулювати й організувати колосальну допомогу нашим Силам оборони – вантажівками, легковими машинами, дронами, формою, казармами та багатьом іншим. А також реалізували ще десятки інших проєктів з освіти, медицини, у дорожній сфері тощо. Точно можу відзначити, що нам вдалося переосмислити ті підходи, які були раніше, зробити висновки, підібрати потрібні кадри, й тому вдалося досягти таких результатів за досить короткі терміни. Тому такі результати – це загальна заслуга багатьох відмінних управлінців, і кожному я вдячний за роботу на користь жителів Полтавщини!
Є й політичні зміни. Відбувся безповоротний процес очищення влади в обласному центрі. А саме очищення Полтави від деструктивної, недалекоглядної, а часом і корупційної влади. Мало хто вірив, що це можливо, але сьогодні Полтава має всі шанси забути назавжди таке явище як "мамаївщина"», — пише Лунін.

Довідка:

Освіта та робота

Філіп Пронін має економічну та юридичну освіту. Трудову діяльність розпочав у 2003 році. Працював на посаді податкового та фінансового аналітика у приватному секторі.

poltavska-khvilia_xcwi/Y5zT5YzIg.png

З 2005 до 2008 року спеціалізував на фінансових розслідуваннях, які пов'язані з банками, державними монополіями та незаконним відшкодуванням ПДВ у Департаменті аналітичної роботи.

З 2008 по 2010 роки працював в українському офісі компанії KPMG. У ній Пронін відповідав за створення та розвиток групи незалежних фінансових розслідувань. Підрозділ зосереджувався на корпоративній розвідці, фінансових розслідуваннях та протидії відмиванню коштів.

У період з 2010 по 2017 роки обіймав посаду заступника директора Департаменту фінансових розслідувань у Державній службі фінансового моніторингу України.

АРМА

Філіп Пронін у 2017 році очолив Управління виявлення та розшуку активів АРМА.

У 2020 році його призначили призначений на посаду заступника Голови АРМА. На цій посаді Пронін координує такі напрями, як виявлення та розшук активів, міжнародне співробітництво, інформаційні технології.

Корупція в АРМА

У 2021 році СБУ викрила схему в АРМА. За версією правоохоронців, керівництво змовилося і заволоділо майном, яке контролювала АРМА.

Йдеться про $395 тисяч, які арештував суд та передав до управління в АРМА. Як встановила СБУ, ці гроші перерахували на банківський рахунок підставної особи. У змові перебувало керівництво АРМА та приватні адвокати. У результаті, СБУ повідомила про підозру шістьом посадовцям.

Того року обов'язки керівника установи виконував Віталій Сигидин. Його заступниками були Володимир Павленко і Філіп Пронін.

poltavska-khvilia_xcwi/oupVcLkIR.jpeg
Філіп Пронін (праворуч)

Вилучення російських активів

Філіп Пронін долучався до обговорення проєкту указу Президента щодо затвердження рішення РНБО про примусове вилучення в Україні об’єктів права рф та її резидентів.

poltavska-khvilia_xcwi/TAuL5YkIg.jpeg

Представництво

Пронін є представником України у міжнародних платформах з питань виявлення та розшуку активів: CARIN, Interpol, StAR та спільному проєкті Європейської Комісії та Європолу «Платформі Офісів з повернення активів ЄС».

Крім того, посадовець є акредитованим експертом MONEYVAL з проведення оцінки національних систем протидії відмиванню коштів.

Також Пронін представляв Україну у Мінських переговорах щодо порушення Російською Федерацією Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.

У 2020 році Пронін представляв АРМА на міжнародній конференції у Дубліні щодо повернення активів.

Наступного року взяв участь у зустрічі з делегацією Європейської Комісії на чолі з Виконавчим віцепрезидентом Європейської Комісії, на якій розповів про розвиток установи та плани АРМА.

poltavska-khvilia_xcwi/46vVpLzIg.png

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар