Житло, яке будуватимуть в Полтаві для переселенців, буде тимчасовим

Полтавщина приєдналася до державної програми будівництва житла для переселенців. Наразі відомо, що у Полтаві на території колишніх Артскладів та мікрорайоні «Лазурному» планують збудувати шестиповерхівки для тих, хто через дії окупантів залишився без дому.

poltavska-khvilia_xcwi/tEzV_i9nR.jpeg
Фото ілюстративне

Полтавська ОВА запропонувала Офісу Президента три ділянки для будівництва житла для переселенців за державною програмою. Про це 26 травня під час брифінгу для журналістів розповів Дмитро Лунін.

«Є домовленість з місцевою владою, що наступного тижня на засіданні виконкому нам виділять ці ділянки загальною площею 12 гектарів», — сказав начальник ПОВА Дмитро Лунін.

Будівництво мають закінчити через шість місяців після того, як держава виділить перші 30% коштів, тобто до кінця цього року. Планують побудувати 100 тисяч квадратних метрів на дві тисячі переселенців.

Вартість житла складатиме 24 тисячі гривень за квадратний метр. Сюди входить не тільки будівництво, а й ремонт і мінімальна кількість меблів (кухня, санвузол, ліжка).

На території мікрорайону «Лазурний», де планують розпочати будівництво, деякі полтавці мають городи. Однак за словами Дмитра Луніна, ця земля ні за ким не закріплена, тобто не приватизована.

«Наскільки мені відомо, міська влада може надавати ділянки в тимчасове використання, у тому числі під городи на сезон. Але стосовно даної ділянки ми не маємо такої інформації. Я впевнений, що це самосад», — розповів Дмитро Лунін.

До завершення будівництва переселенці житимуть у школах, садочках, гуртожитках тощо. Які категорії заселятимуть в першу чергу, в області поки не визначилися.

Також є програма щодо викупу квартир для переселенців. Забудовники в області вже 150 заявок. Загалом на Полтавщині приблизно 500 таких квартир, щодо них проводять переговори, адже для викупу вони мають бути здані в експлуатацію, мати ремонт і мінімальну кількість меблів.

Після того, як зруйновані будинки переселенців відновлять, надане їм тимчасове житло у Полтаві передадуть тим, хто стоїть в черзі, наприклад військовим або родинам загиблих військовослужбовців.

Раніше ми детально описували, яке житло у Полтаві збудують для переселенців.


Не забудьте також підписатись на наш телеграм-канал, у якому ми даємо тільки важливу інформацію про перебіг війни.

Валерія Магда

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар