Полтавська Хвиля - Всі новини Полтави та області

Понад 100 експертів обговорили питання розвитку та відновлення громади на конференції «Сталий Миргород»

0
Понад 100 експертів обговорили питання розвитку та відновлення громади на конференції «Сталий Миргород»

У Миргороді експерти та фахівці презентували Програму комплексного відновлення, яка передбачає сталий розвиток громади.

У Миргороді презентували Програму комплексного відновлення території Миргородської міської територіальної громади (ПКВ Миргородської громади). Над її розробкою працювали фахівці Миргородської міськради за технічної підтримки ООН-Хабітат і партнерських організацій — ГО «РоЗkviт урбаністична коаліція для України», Restart та IMPACT Initiatives. Програма створена в межах проєкту «На шляху до інклюзивного та стійкого відновлення міст в Україні», який фінансується урядом Німеччини через Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку (BMZ).

Конференцію організував Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування за участі міжнародних партнерів, представників обласної та місцевої влади, бізнесу і громадських організацій.

Під час відкриття заходу голова парламентського Комітету Олена Шуляк окреслила головні риси, яких мають набути українські громади:

Ми знаємо, що всі українські громади, Миргородська в тому числі, повинні мати такі три якості: бути спроможними, бути заможними, бути обов'язково інклюзивними. Ми дуже хочемо, щоб кожна громада була обов'язково заможною, а заможна — це коли приходять інвестиції, — наголосила вона.

У межах конференції «Сталий Миргород» також відбулася панельна дискусія «Енергетично сталий розвиток Миргородської громади», де презентували ініціативи у сфері енергетичної незалежності та зміцнення інфраструктури.

[caption id="attachment_165702" align="aligncenter" width="1280"] Фото: Миргородська міська рада[/caption]

Серед прикладів сталого розвитку — досвід Миргородського заводу мінеральних вод, що входить до групи IDS Ukraine.
Генеральний директор підприємства Костянтин Кряжев повідомив про запуск у 2025 році сонячної електростанції потужністю 1,4 МВт.

Запуск сонячної електростанції знімає навантаження на мережу, а це додаткова електроенергія для інших підприємств, санаторіїв міста, які теж наповнюють бюджет, особливо влітку, — підкреслив він, зазначивши як виробничу, так і суспільну значущість цього кроку.

Також учасники обговорили питання ветеранської політики та просторово-планувального розвитку. Конференція стала платформою для об'єднання зусиль влади, бізнесу і громадськості у справі сталого розвитку Миргорода.

0

Автори

0 статей
0 підписників

Підписуйтеся
на розсилку

Блоги

Підписуйтеся
на розсилку