21 рік на безлюдному острові: продовження історії Лариси Ребристої

Раніше ми вже розповідали історію Лариси Ребристої, яка 21 рік живе на безлюдному острові Вишняки поблизу села Світлогірське Кобеляцької громади. Жінка заявляє, що працівники місцевого УТМР (Українське товариство мисливців та рибалок — прим.) хочуть виселити її з острова, у той час, як йти їй більше немає куди. Ми поговорили з усіма сторонами конфлікту, а також залучили юристів, аби розібратися у ситуації.

poltavska-khvilia_xcwi/k-eqMl4IR.jpeg

Керівник Полтавського обласного УТМР Костянтин Боровик переконує, що примусово виселяти жінку ніхто не збирається. Нині вони намагаються з'ясувати, як використовується майно товариства, у якому проживає Лариса.

«Лариса давала інтерв'ю в ютубі, я бачив, і казала, що з'явилося УТМР і виселяє її. Хто їй це сказав і де вона взяла таку інформацію, що її хочуть вигнати? Це все роблять ті, кому не подобається УТМР або не подобається порядок. Ця хата і все, що знаходиться на острові, це майно УТМР. Вона там сьогодні проживає, як сама і сказала, на “пташиних правах”», — розповідає Боровик.
poltavska-khvilia_xcwi/Aptjcs4IR.jpeg
Костянтин Боровик

За його словами, організація хоче узаконити проживання жінки у своєму приміщенні шляхом укладання угоди.

«Визначити, чи вона буде за ним доглядати, чи що вона буде там робити. Тобто вона не буде за це сплачувати, але матиме якусь відповідальність до того періоду, доки в неї не з'явиться хата, де вона зможе проживати далі», — додав пан Костянтин.

Юристи одностайні — за бажання УТМР може виселити Ларису з майна організації, оскільки жінка не має на нього жодних документів. Правник Богдан Яненко пояснює, що залишитися в будинку жінка може лише у разі, якщо це її власність. Тобто якби будинок і земля, на якому він стоїть, були приватизовані, і жінка мала відповідні підтверджуючі документи, то цивільний кодекс захищав би її права. У такому разі вона мала б хороші шанси перемогти у цьому протистоянні.

poltavska-khvilia_xcwi/EnCjcyVSR.jpeg
Богдан Яненко
«Якщо документів немає, то шансів, звісно, менше. Тут уже виникає питання: на підставі чого вона володіє та користується цим майном? Розпоряджатися майном може лише його власник. У мене було багато справ по праву власності, тож моя думка з цього приводу така», — сказав юрист.

За словами правознавиці Яніни Полюхович, якщо УТМР має право власності на цю землю та будинок, то вони можуть законно виселити жінку, оскільки вона не має документів на це майно.

poltavska-khvilia_xcwi/UXN3cy4Sg.jpeg
Яніна Полюхович
«Може вона вчора туди прийшла і заселилась, немає ніяких доказів, крім її слів. Без документального підтвердження про її заселення ми нічого не зробимо», — каже пані Яніна.

Юристка додає, якщо ж товариство не має права власності, то ситуація складеться зовсім інша.

Не зважаючи на слова керівника УТМР, Лариса Ребриста переконана, що організація не має на цю ділянку жодних документів. Інакше її б вже давно виселили. Поки ж їй неофіційно дозволили залишатися у будинку до весни.

«Документів у них тоже немає, мені юристка узнавала. Ну понятно, що вони свою лінію гнутимуть. Але ця база ніде не числиться, того вони не можуть на неї документів зробити. Це мені Панічевський (керівник Кобеляцького УТМР — прим.) сам казав», — говорить Лариса Ребриста.

За чутками, місцевий фермер хоче взяти землю на острові в оренду з правом викупу, додає жінка.

Ми продовжуємо стежити за ситуацією. Підпишіться на «Полтавську хвилю», аби не пропустити, чим завершиться історія. Попередній матеріал про пані Ларису та її побут на безлюдному острові можна знайти за посиланням.

На острові Вишняки немає електроенергії, тож пані Лариса користується старим генератором. Однак наразі він зламався. Тож редакція «Полтавської хвилі» вирішила відкрити збір на новий генератор для жінки. Наша мета — встигнути до морозів, аби доправити його на острів. Долучитися до доброї справи можна за посиланням або за номером карти: 5375411210481490.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар