Черепи, ворони та голубки: у Полтаві запрошують на містичну виставу (фото)

До Дня незалежності України у Полтаві покажуть виставу-містерію «Великий льох». Прем'єра відбудеться 24 серпня о 14:00. Другий показ запланований на той же день, о 16:00.

Про це розповіли сьогодні під час презентації трейлеру вистави у Полтавському академічному обласному театрі ляльок.

За основу вистави «Великий льох» взяли політичну поему-містерію Тараса Шевченка, у якій поет в алегорично-фантастичній формі осмислює історію України в її основних кризових моментах.

Чому саме «Великий льох»? Ідея виникла давно, але у 2014 році вона стала нагальною, і містерія вимагала себе поставити. До того ж, на той проміжок часу зібралася велика команда друзів, яка теж загорілася цією ідеєю. Якби не було такої підтримки, то і не було б такого масштабу, — розповідає головний режисер театру ляльок Ніко Лапунов.

За його словами, над виставою працювала команда з усієї України. І робота досі триває.

За словами пана Ніко, вагомий вклад у майбутню виставу зробила Ірина Савченко — професорка Національного педагогічного університету імені Драгоманова. Вона, професіонал-літературознавець, допомогла розібратися в історичній, образній складових твору тощо.

«Великий льох» — це велика, масштабна ілюстрація всього того шляху, який проходить українство, Україна, та який мають пройти українці. На жаль, всі ті больові точки, які визначає Шевченко у поемі, для нас актуальні сьогодні. ми лише не навчені їх читати. Ми не завжди можемо проникнутися у ті сенси, які вкладає Шевченко, розповідає професорка.

За її словами, ця поема — це свідчення таланту та геніальності автора. Бо у ній, попри всі інші значні тексти, Шевченкові вдалося показати не лише історію, а й її осмислення. Він показав проблему: хто ми є, чим ми є, і чому ми такі.

Полтавцям та гостям міста пропонують і собі пошукати відповідь під час перегляду вистави.

Щодо трейлеру, який показували під час прес-конференції. Його відзняв режисер-постановник Максим Старіков. Трейлер триває майже 4 хвилини. Ролі виконали актори лялькового театру.

Нагадаємо, раніше ми писали про прем’єру спектаклю «№48» від молодіжного театру «Т.Акт». Це вже шоста повнометражна вистава від колективу.

В основу «№48» лягла комедія положень «Він. Вона. Вікно. Покійник» популярного в усьому світі англійського драматурга Рея Куні.

poltavska-khvilia_xcwi/y9qiDOn7R.jpeg
Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар