Ексдепутат Кислов від «ППЛ» оскаржує в суді позбавлення депутатського мандату

За словами ексдепутата Ігоря Кислова та голови міської ТВК Алли Назаренко голова фракції «ППЛ» Сергій Каплін ігнорує суди. Водночас Каплін говорить, що він подав усі необхідні документи та залишається третьою стороною в судовій справі.

Позов ексдепутата Ігоря Кислова до суду

Ще 13 лютого Полтавський окружний адмінсуд прийняв позов ексдепутата Ігоря Кислова до Полтавської міської ТВК. У своїй заяві Кислов просить скасувати постанову, яка позбавила його депутатського мандату.

У березні окружний адмінсуд залучив до справи голову фракції «ППЛ» Сергія Капліна. Вже через місяць суд витребував у «ППЛ» статут партії, протокол засідання політради, на якому ухвалили рішення відкликати Кислова. З ухвали суду відомо, що ТВК намагалася отримати статут партії, проте документи не отримали ані від партії, ані від Мін'юсту. Тож суддя зобов'язала надати ці документи до 2 травня. Розгляд справи призначили на 5 травня.

Позиції сторін

За словами колишнього депутата міськради Ігоря Кислова, відкликати можуть лише за таких причин:

  • згідно рішення суду в кримінальній справі;
  • якщо вийти із фракції;
  • не вести звітність та не виконувати роботу депутата.
«Тези Капліна, що я крав бензин, не ходив на мітинги проти "теплоенерго" тощо. По-перше, позов до "теплоенерго" він подав як фізична особа, а не як член партії. Назвіть мені хоч одного депутата, який ходив на підтримку Капліна. Я підтримую дії щодо теплоенерго, але це має бути згідно з законом. Якщо він доведе це у суді, то він правий, але я жодного разу йому не вірю».
poltavska-khvilia_xcwi/Mu3Yc4y4R.jpeg
Ігор Кислов

Позиція ексдепутата полягає в тому, що ТВК поза законом позбавила його депутатського мандату, а під час судового розгляду справи Каплін не надає потрібних документів для продовження розгляду.

«Від нього ніяких дій не було. Він не надав суду документів. Вважаємо, що ТВК не правочинно прийняла заяву, відкликала через те, що в комісії більшість мамаївських людей. Тому вони зібралися і відкликали мене».

Голова міської ТВК Алла Назаренко сказала, що тервиборчком не відкликає депутатів, а ухвалює рішення згідно з рішенням конференції вищого керівного органу партії. Тобто, ТВК зобов'язана визначити наступного за черговістю депутата.

Крім того, за словами Назаренко, суддя не може продовжити розгляд справи через відсутність статуту партії. Спершу, тервиборчком намагався отримати цей документ від Мін'юсту. Проте, отримати статут від Міністерства не вдалося, а тому долучити цей документ зобов'язав суд.

«Мін'юст нам його не надав. Тому рішення ТВК ухвалювала згідно з документами, які у той час були у ТВК та із відповідями про відмову Мін'юсту. Ці докази є в суді і суддя хоче подивитися статут. Але Каплін його не надає й ігнорує суди».
poltavska-khvilia_xcwi/fsTd54s4g.jpeg
Судова повістка Сергій Капліну (Фото з Фейсбук-сторінки Ігоря Кислова)

Водночас сам голова фракції «ППЛ» Сергій Каплін говорить, що до суду передавали весь пакет документів, зокрема статус. Тому, ця судова справа потрібна для того, щоб оскаржити набуття депутатства з боку Олени Денисенко.

«Те, що вони вимагають від мене, у них насправді є. Це привід для того, щоб оскаржити набуття депутатства з боку Денисенко. Вони робили запит до Мін'юсту і Мін'юст надавав завірені копії. Доступ до цих статутів, протоколу є у них, є в публічному доступі, вони можуть отримати. Я там (суді, — ред.) третя сторона, яка не заявляє самостійних вимог. Її участь номінальна. Надуманий суд. Від мене не залежить процес».
poltavska-khvilia_xcwi/EL_-cVyVg.jpeg
Сергій Каплін

Нагадаємо, що депутатка Полтавської міськради Денисенко не погодилась з жодною з підстав для відкликання.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар