Генштаб ЗСУ: жінок братимуть на військовий облік лише за їхньою згодою

Раніше ми писали про те, що з 17 грудня вступив у дію Наказ Міноборони №313 щодо затвердження переліку професій і спеціальностей, за якими жінки підлягатимуть військовому обліку. Представниці вказаних професій мають стати на облік вже до жовтня цього року.

poltavska-khvilia_xcwi/DAzLZzgVg.jpeg

Водночас, як вказують у Генеральному Штабі ЗСУ, проведення загальної мобілізації під час війни з російською федерацією засвідчило, що на військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань призвані близько 1% жінок від загальної кількості мобілізованих.

Більшість жінок призначено на посади медичного персоналу, підрозділів зв’язку, морально-психологічного забезпечення, діловодів, бухгалтерів та кухарів. На даний час у Збройних Силах залишається потреба у жінках-фахівцях з медицини, радіотехніки та харчових технологій.

Таким чином, досвід розгортання військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу доводить, що в державі на сьогодні немає гострої необхідності суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

Саме тому головне управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України планує брати жінок на військовий облік військовозобов’язаних лише за їхньою згодою. Також пропонується розпочати проведення заходів із включення жінок до військового обліку не раніше ніж через місяць після завершення особливого періоду в державі.

Нагадаємо про кращі меми про обов'язковий військовий облік для жінок.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар