Європейські партнери готують подарунки до Дня Незалежності: передадуть БМП, дрони та новітні системи ППО

Велика Британія, Норвегія, Словаччина та Німеччина підготували декілька «подарунків» Україні, які допоможуть боронитися від російських окупантів.

Словаччина передасть Україні 30 гусеничних бойових машин піхоти BVP-1.

poltavska-khvilia_xcwi/43cqHOW4g.jpeg

BVP-1 — це чехословацька модифікація БМП-1, що вироблялася за радянською ліцензією в 1970-1989 роках у Детві й Дубниці-над-Вагом. Це перша у світі серійна бойова плавуча машина піхоти, призначена для транспортування особового складу до місця виконання бойового завдання, підвищення його мобільності та захищеності та підтримки вогнем та для спільних дій з танками в бою.

Велика Британія та Норвегія передадуть партію маленьких дронів Teledyne Flir Black Hornet.

poltavska-khvilia_xcwi/Eby6HOWVg.jpeg

Teledyne Flir Black Hornet — це військовий мікродрон, який був розроблений у Норвегії. Його маса становить лише 16 грам, а розміри — 10х2,5 см. Водночас такий дрон має можливість робити повноцінні фото та відео.

Безпілотник може працювати до 25 хвилин. В одному комплекті зазвичай йде два дрони: поки один працює, інший заряджається. Такі дрони призначені для війни на коротких дистанціях, зокрема у містах, щоб зазирнути за ріг або за стіну та виявити ворожі позиції.

Німеччина передасть новітні системи ППО IRIS-T.

poltavska-khvilia_xcwi/AQjZDOZ4g.jpeg

Пускові установки можуть мати колісне (MAN 8×8) або гусеничне шасі (двосекційний всюдихід BvS10) та містять 4 направляючих або 8 контейнерів з ракетами. Існують модифікації середнього та малого радіуса. IRIS-T SLM дозволяє вражати цілі на відстані до 40 км, а у «коротшій» версії SLS – до 25.

Нагадаємо, що на Полтавщині фсб планувало організувати постановочні мітинги до Дня Незалежності.


Не забудьте також підписатись на наш телеграм-канал, у якому ми даємо тільки важливу інформацію про перебіг війни.

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар