Хабар голові Верховного Суду: олігарху з Полтавщини оголосили підозру

3 серпня 2023 року НАБУ і САП повідомили про підозру власнику групи «Фінанси та кредит» Костянтину Жеваго. Олігарх пропонував хабар суддям Верховного суду в обмін на рішення в його користь.

poltavska-khvilia_xcwi/5osxAReVR.webp

Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро України.

Підозру Жеваго повідомили в межах міжнародної правової допомоги, оскільки олігарх перебуває у Франції.

За інформацією слідства, у 2002 році Костянтин Жеваго придбав 40,19% акцій гірничо-збагачувального комбінату у чотирьох компаній. 18 років потому колишні акціонери звернулися до господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним та повернути собі акції ГЗК. Проте, суд їм відмовив.

У 2022 році Апеляційний суд скасував рішення першої інстанції, визнавши недійсним договір купівлі-продажу. Потім Жеваго, за даними слідства, змовився з адвокатом, який мав звʼязки із суддями Верховного суду. У березні та квітні 2023 року він передав адвокату 2,7 млн доларів США для суддів. У квітні 2023 року Верховний суд ухвалив рішення на користь бізнесмена.

НАБУ і САП задокументували передачу і отримання двома траншами 1,8 млн дол. США. Під час отримання другого траншу у 450 тис. дол. США 15 травня 2023 року Голову ВС і адвоката викрили «на гарячому».

Нагадаємо, Мальдіви чекають — суд Франції дозволив олігарху-втікачу з Полтавщини не повертатись в Україну.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Треш"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар