«Неминучий випадок обриву ліфта»: власник «Будкомплекту» прокоментував дії влади та ситуацію з ліфтами у місті

Наприкінці лютого у Полтаві зупинили понад п'ять сотень ліфтів. Міська влада звинуватила у цьому приватну компанію, що їх обслуговувала — «Будкомплект». Ми поспілкувалися з власником фірми, який розповів свій погляд на ситуацію, і пояснив, чому скоро Полтава може лишитися без фахівців і без ліфтів.

poltavska-khvilia_xcwi/fHJXBKJSR.jpeg

Секретарка Полтавської міської ради Катерина Ямщикова запевнила, що жодних порушень щодо сплати за обслуговування ліфтів зі сторони Полтавської міської ради немає, а «Будкомплект» самовільно вимкнув ліфти у місті. За її словами, це і стало причиною екстреного розірвання договору з компанією.

Раніше ми публікували матеріал на цю тему. Його можна переглянути за посиланням.

На момент публікації нашого матеріалу про ліфтовий колапс у Полтаві власник фірми «Будкомплект» Олександр Олепір не надав коментарів «Полтавській хвилі». Пізніше він вийшов на зв'язок. Нижче публікуємо його погляд на ситуацію. Пряма мова:

«В наш офіс увірвались Дикань та Пархоменко і заблокували роботу нашого підприємства. Всі наші речі, техніка і матеріали лишилися у приміщенні, яке ми орендуємо офіційно. Але там чергує охорона, яка не дає забрати наші речі. Поліція з ними заодно і на наші заяви не реагує.
Влада підписала незаконний прямий договір з фірмою Диканя «Венделбуд» на 1 млн, попри те, що ми виграли тендер. Рішення Антимонопольного комітету визнати нас переможцями теж ігнорують. Тобто платять без тендеру мільйони на фірму Диканя, просто грабують кошти й нічого не обслуговують. Договір із нами розірваний також незаконно і за послуги обслуговування нашій компанії не сплачено. Навіть за попередній договір не розрахувались, борг на сьогодні більше мільйона гривень, сказали ідіть в суд.
Кожен ліфт потребує щомісячного обслуговування: додавання масла і заміни деталей. Цього немає. Їм все одно і на безпеку, і на закон, і на людей. Також ліфти не пройшли експертне обстеження і є офіційно не придатні для використання.
Ліфтів насправді на сьогодні не працює ще 465. Зараз вони розуміють, що брешуть з кількістю запущених ліфтів, і придумали схему, що по типу ми викрали з цих ліфтів деталі, тому вони їх не можуть запустити. Але це брехня також. По факту вони просто не мають фахівців, щоб їх запустити, а перед пресою себе оббілюють, що це ми щось викрали.
У нас кваліфікована компанія, яка обслуговувала ліфти шість років і має 50 людей кваліфікованого штату зі всіма документами й можливостями якісного обслуговування і по найнижчій ціні без переплат, але владі це не подобається.
Для роботи з ліфтами потрібен дозвіл для робіт з підвищеною небезпекою. У «Венделбуда» його немає. А власниця цієї компанії — давня подруга депутата Еренбурга, друга Диканя. Ліфти, які вони запускають, через відсутність обслуговування знову зупиняються. Та і слава Богу, бо, скоріш за все, неминучий випадок обриву ліфта, який їздить без мастил, перевірки й обслуговування системи безпеки.
За нашими даними, вже був випадок що з людьми всередині спрацювала аварійна зупинка і ліфт ледь не обірвався, але людей заспокоїли й попросили не поширювати інформацію. Їх всередині досить сильно труснуло і кабіна пролетіла у вільному падінні два поверхи. На благо, все-таки спрацювала система безпеки. І цей ліфт знову стоїть.
Треба розуміти, що ліфт має гальмівні колодки, наприклад як автомобіль, які можуть просто не загальмувати, якщо їх не міняти. Тому це ще не колапс. Ось після такого обслуговування скоро буде дійсно колапс.
До речі, наша компанія вже досить давно не має жодного відношення до Мамая. Зараз ведемо перемовини й всі люди поїдуть працювати до іншого міста на обслуговування, а Полтава так і залишиться без спеціалістів. Всю Полтаву буде обслуговувати одна аварійна компанія. І за мільйон у місяць будуть платити зарплатню двом працівникам, які будуть просто діставати людей, які застрягли, і не вести відповідні роботи й обслуговування.
Тимчасовий договір на квітень знову готують, і так кожен місяць без тендеру будуть тимчасові незаконні договори».

Нагадаємо, з 5 березня міська влада повідомляє про поступовий запуск ліфтів.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар