Окупант, який служив у Полтаві, розповів, як розстрілювали цивільних

19 березня в інформагентстві «Інтерфакс-Україна» відбулася пресконференція з російськими полоненими. Серед них був Ігор Руденко, який свого часу навчався в Полтаві. Ще в 2014 Руденко, після переїзду до Криму, зрадив українській присязі та перейшов на бік РФ. Тепер бере участь у війні проти України на боці окупанта.

Окупант з українським громадянством

Як повідомив полонений Ігор Руденко під час прес-конференції, він народився в Дніпропетровській області, закінчив Полтавське вище училище зв'язку. Одружився у місті Полтава та до 2009 року служив на території області. У 2011 переїхав з родиною до Криму.

А вже у 2014 році зрадив присязі і перейшов на бік росії.

З 2016 року обіймав посаду керівника зв’язку гаубичної артилерійської дивізії.

За його словами в Криму його зневажали.

«Розкажу, як ставились до зрадників, які залишилися у Криму. Нас зневажали. Казали, що сепаратисти. Ми не могли перейти на материк (в РФ) на іншу посаду, бо не брали, вважали ізгоями. Хоча до того казали, що ставитимуться як до російських офіцерів», – зазначив Руденко.

Підготовка до війни в Україні

Руденко розповідає, що росія ще в січні почала готуватися до наступу в Україну.

«Хочу зауважити, що у січні 2022 року, у військовій частині, нас, бо я начальник зв’язку і більше трошки знаю інформації, почали готувати до ведення війни та бойових дій проти України та народу України. Як це було помітно? У січні до нашої військової частини приїжджала комісія, перевіряли техніку, проводили марші, дивилися її (техніки) працездатність, одягали особовий склад, комплектували бронежилетами, касками, розгрузками, озброєнням, автоматами, патронами, гранатометами, гранатами. Майже щодня проводили стройові огляди», – розповів полонений.

Він стверджує, що офіцери знали, що готується удар по Україні. Особовому ж складу говорили, що це "навчання".

Зрадник і Україна

Ігор Руденко сказав, що росіяни розстрілюють цивільне населення. Зокрема, окупант розповів про те, як з автомата розстріляли цивільне авто в Новій Каховці.

«Зіткнувся з тим, як розстріляли цивільну машину у Новій Каховці. Там була жінка та за кермом її син. Розстріляли з автомата», – пояснив зрадник.

На пресконференції ж Руденко визнав, що помилився, коли погодився йти на територію України та закликав інших не робити такого.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини регіону"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар