«Полтававодоканал» проситиме облраду сплатити свої борги

4 березня директор полтавського водоканалу вирушив у відрядження до столиці на перемовини з організацією, яка хоче відключити електроенергію на об'єктах «Полтававодоканалу» через борг. Також підприємство готує звернення до обласної ради, аби отримати допомогу на покриття різниці у тарифі.

poltavska-khvilia_xcwi/lgUqGS0Ig.jpeg

Про це повідомив заступник голови Полтавської облради Олексій Чепурко під час брифінгу із журналістами. За його словами, тарифи для підприємства встановлювала НКРЕКП, а засідання комісії неодноразово закінчувалися тим, що рішення щодо підняття тарифів не приймали.

За його словами, нині у підприємства існує близько 3 млн грн боргу за розподіл та близько 11 млн грн за вартість електроенергії.

«Близько 3 млн грн – це різниця в розподілі й, у середньому, ще десь від 9 до 12 млн грн за споживання. Тобто в тарифі затверджена одна ціна, а підприємство на ринку купляє за ціною явно вищою, ніж закладено у тарифі. Відповідно касовий розрив за місяць у підприємства складає від 12 до 14 млн грн. Зрозуміло, що внутрішніх резервів у підприємства немає для його покриття. Запаси, які були, вичерпані. Тому на початок року підприємство вийшло із заборгованістю близько 12 млн грн тільки за розподіл. І ця сума заборгованості буде щомісяця збільшуватися», – додав Чепурко.

Також він зазначив, що нині директор водоканалу відрядженні в Києві та веде перемовини із компанією, яка хоче відключити електроенергію. В облраді сподіваються, що ситуацію вдасться врегулювати.

poltavska-khvilia_xcwi/zrzQ7S0Sg.jpeg
Представник полтавського обленерго

За словами представника «Полтаваобленерго», ініціатором відключення електроенергії на підприємствах місцевого водоканалу є постачальник останньої надії, тобто «Укрінтеренерго», а обленерго лише виконує їх завдання щодо відключення.

«Ми згідно з законодавством змушені це виконувати. Якщо буде погашена заборгованість, то питання може бути врегульованим», – додав чоловік.

Нині «Полтававодоканал» готує звернення до облради, аби отримати допомогу на погашення боргу. За словами першого заступника голови Полтавської ОВА Богдана Корольчука, вже за результатами переговорів можуть написати лист-зобов'язання щодо фінансування різниці у тарифі.

Пригадаємо, що минулого тижня «Укрінтеренерго» попередило «Полтававодоканал» про відключення електроенергії на об'єктах підприємства з 12 березня. Електропостачання можуть відключити через борг.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Євгенія Мазниця
Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар