Полтавська громада запропонувала збудувати сміттєпереробний завод біля Макухівського звалища

Сміттєпереробні заводи планують побудувати у Полтавській, Лубенській, Кременчуцькій та Кобеляцькій громадах.

poltavska-khvilia_xcwi/WFNIHPaSR.png
Макухівське сміттєзвалище

Про це 16 квітня повідомляє Міндовкілля.

Ці громади до кінця травня мають визначити локації для будівництва підприємств. Самі заводи будуватимуть поза населеними пунктами, щонайменше за кілометр від житлової зони.

Загалом заводи перероблятимуть до 500 тис. тонн сміття. Для реалізації проєкту планують залучити $130 млн від міжнародних інвесторів. Міжнародні банки готові розглянути можливість фінансування до 80% будівництва цих заводів. Решту становитимуть приватні кошти.

За словами радника Міністра захисту довкілля Сергія Довгалюка, Міністерство та Полтавська ОВА разом шукають донорів чи інвесторів, які розроблять документацію й регіональний план управління відходами:

«Як тільки буде знайдено фінансування цього першого етапу, процес рухатиметься швидше. На виготовлення техніко-економічної документації потрібно понад 20 млн грн. Планується залучити державні та грантові кошти. Маю надію, що за декілька місяців ми це доведемо до логічного кінця».

Нині готується стартовий пакет документів для потенційних інвесторів. Також є пропозиції від декількох інвесторів щодо будівництва цих заводів. Водночас в обласні вже затвердили технічне завдання для виготовлення техніко-економічного обґрунтування.

Кременчуцька та Кобеляцька громади готують землевпорядну документацію. Лубенська громада запропонувала три земельні ділянки. Полтавська громада запропонувала використати землю в районі Макухівського сміттєзвалища.

Нагадаємо, що у Терешківській громаді планують збудувати індустріальний парк зі сміттєпереробним комплексом.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар