Полтавці можуть змінити спосіб отримання пенсії дистанційно

Спосіб виплати пенсії можна змінити дистанційно за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України.

poltavska-khvilia_xcwi/hccfF36ng.jpeg
Фото ілюстративне

Про це повідомляють у пресслужбі Полтавської ОВА,

Наразі отримати пенсії українці можуть в відділеннях «Укрпошти» або ж на картку українського банку. Враховуючи ситуацію, багато людей зараз лишилася можливості отримувати грошові виплати саме в відділеннях пошти. Тому Пенсійний фонд України розробив механіку за якою можна самостійно змінити форму отримання пенсії на картку.

Для зміни способу отримання пенсії потрібно зробити наступні кроки:

  • перейти на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України за посиланням;
  • зайти або зареєструватися до головного кабінету за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП);
  • у розділі «Щодо пенсійного забезпечення» перейти до підрозділу «Внесення змін до пенсійної справи», де обрати вкладку «Заява на зміну способу виплати пенсії»;
  • заповнити усі обов’язкові поля та прикріпити копії документів: паспорт, ідентифікаційний код, заяву з реквізитами з банківської установи (в разі переходу на банк);
  • анкету-заяву необхідно підписати за допомогою КЕП та надіслати до Пенсійного фонду.

Результати опрацювання звернення (зміни способу виплати) будуть зображені в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг у вкладці «Мої повідомлення».

Що стосується осіб, які отримували пенсії через «Укрпошту» та тимчасово змінили фактичне місце проживання в межах України, то наразі вони можуть отримувати пенсії за новим (тимчасовим) місцем перебування через платіжну систему «Швидка копійка АТ "Ощадбанк"» або через внутрішні перекази АТ «Укрпошта».

У разі, якщо пенсія за відомостями на виплату пенсій не буде отримана, «Укрпошта» повідомить про це Пенсійний фонд України й кошти будуть виплачені з наступного місяця. Якщо пенсію отримували впродовж 6 місяців поспіль, її виплату призупинять. Для поновлення виплати пенсії потрібно буде звернутись до органів Пенсійного фонду України.

Якщо ж «Укрпошта» у встановленому порядку повідомить про відсутність технічної можливості здійснювати виплату і доставку пенсій у певних районах (населених пунктах), визначили альтернативний механізм виплати пенсій — її зараховуватимуть на рахунки в АТ «Ощадбанк».

Раніше ми писали про те, що у Полтаві відкриють школу польотів на дронах.


Не забудьте також підписатись на наш телеграм-канал, у якому ми даємо тільки важливу інформацію про перебіг війни.

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар