Що там у сусідів, або чому Полтава цьогоріч без ялинки

Рік, що минає відрізняється від попередніх. Відрізняється від тих, які проводжала незалежна Україна з 1991 року. На вулицях немає святкової ілюмінації, вітрини магазинів не прикрашені тематично до свят, а деякі обласні центри відмовилися від встановлення ялинок на головних майданах міст. Серед них і Полтава. Чому цьогоріч ялинки немає у обласному центрі та у скільки встановлення святкового дерева обійшлося іншим областям — читайте далі.

poltavska-khvilia_xcwi/Sn7pP-tVg.jpeg

Хмельницький, Тернопіль, Черкаси, Чернігів — це далеко не весь список міст, де цьогоріч ялинок не встановлювали. За це на сайтах міських рад, або на телеграм-каналах міських голів голосували містяни. Аргументація зазвичай була схожа — краще віддати кошти на військо, та і не на часі зараз.

Але чи багато коштів витратили міста, які все ж встановили дерево?

За інформацією Руху Чесно, які відправляли запити до міськрад, загалом на декорації ялинок та оформлення новорічних локацій було витрачено менше 200 тис грн.

poltavska-khvilia_xcwi/tiP2EapVR.jpeg

Як виглядають українські ялинки в часи війни

Київ встановив ялинку за рахунок меценатів

poltavska-khvilia_xcwi/w409HTt4g.jpeg
Фото - телеграм-канал Віталія Кличка

Цьогоріч ялинку в столиці встановили та прикрасили за рахунок меценатів і бізнесу, генератор теж надали благодійники.

Ялинку прикрасили енергозберігаючими гірляндами, що світяться від генератора. На дереві іграшками минулих років — близько тисячі куль синіх і жовтих кольорів, а також фігурки білих голубів. На верхівці знаходиться герб України. Нижня частина ялинки оформлена стендами з прапорами країн, що допомагають Києву впоратися з викликами та наслідками війни.

Луцьк прикрасив одразу три дерева

poltavska-khvilia_xcwi/UsEnDTp4R.webp

Бюджетних коштів на новорічний декор цього року не витрачали. Нема й традиційних новорічних іграшок, гірлянд та іншої святкової ілюмінації. Натомість ялинки прикрасили виробами патріотичної та духовної тематики,  що виготовлені дітьми та викладачами мистецьких закладів та гуртків громади.

У Львові на ялинці протитанковий їжак

poltavska-khvilia_xcwi/mQGtvopVg.jpeg
Фото: Valeriia Zimena

Цьогоріч для облаштування святкової локації в центрі міста не витрачали жодних додаткових коштів, а ілюмінацію на ялинці вмикатимуть тільки кілька годин на добу.

Різдвяне дерево місту подарувало одне з місцевих підприємств. А прикрасили його декором, який використовували у минулі роки.

Висота ялинки у Львові – 14 метрів. Цього року дерево прикрасив стилізований протитанковий їжак, зроблений на «Львівелектротранс».

Ужгород встановив минулорічне дерево

poltavska-khvilia_xcwi/de-1DTp4g.jpeg
Фото - zakarpattya.net.ua

Як відомо, Ужгородська міська рада придбала минулого року штучну ялинку, її і встановили на площі Шандора Петефі. Для підсвічення ялинки у певні години та дні, задля економії електроенергії, придбають інверторний генератор – за кошти благодійників.

Із міського бюджету на роботи зі встановлення ялинки жодних коштів не витрачали.

Івано-Франківськ встановив Ялинку перемоги

poltavska-khvilia_xcwi/wQorDTpVg.jpeg

У Івано-Франківську встановили каркас, що прикрашений дитячими малюнками. Так на імпровізованому дереві 350 прикрас з гербами деокупованих міст, янголами-захисниками та патріотичними гаслами.

З урахуванням економії електроенергії, ялинку підсвічують гірлянди, що живляться за допомогою альтернативних джерел енергії.

Хмельницький встановив ялинку на ракеті

poltavska-khvilia_xcwi/TvVdFJpVg.png
Фото - Василь Камінський

У Хмельницькому встановили новорічну ялинку на російській ракеті С-300, яку привезли з Харківщини.

Головну ялинку Хмельницького прикрасили прапорами України.

Кропивницький прикрасив 12 ялинок

poltavska-khvilia_xcwi/eQYoF1pVR.jpeg
Фото - Точка доступу

У Кропивницькому встановили 12 ялинок на честь міст-героїв російсько-української війни.

Біля кожного дерева розмістили світлини із зображеннями міст до та після вторгнення рашистів. Ще дві ялинки присвячені волонтерам та Збройним Силам України.

Новорічні дерева за бюджетний кошт не купували. Із власної садиби їх надав голова Кіровоградської ОВА Андрій Райкович. Прикрасили ялинку мешканці міста.

Щоб не перевантажувати енергосистему, ілюмінація працюватиме від генераторів.

У Миколаєві встановили новорічну ялинку з маскувальних сіток

poltavska-khvilia_xcwi/qGlfFJp4g.webp
Фото - nikvesti.com

Новорічне "дерево" встановили у центрі міста на місці пам'ятника Святому Миколаю: споруду покрили маскувальною сіткою та ілюмінацією.

Ялинка складається із шести секцій та прикрашена кульками та гірляндами.

Харків прикрасив ялинку в метро

poltavska-khvilia_xcwi/uwugc1p4R.jpeg

У Харкові, який постійно потерпає від обстрілів, цьогоріч встановили ялинку на станції метро Університет. Окрім цього, новорічними декораціями та фотозонами прикрасили кілька станцій метро.

Міста у яких ялинки не встановили

Рівне, Тернопіль, Житомир, Вінниця, Чернігів, Суми, Черкаси, Одеса, Херсон, Запоріжжя, Дніпро, Полтава.

Полтава та ялинка

Голосування за встановлення ялинки у Полтаві проводив міський голова Олександр Мамай на своєму телеграм-каналі.

poltavska-khvilia_xcwi/2P50Eat4R.jpeg

Тоді більшість містян проголосували проти.

poltavska-khvilia_xcwi/a8PAEatVR.jpeg

Однак, після результатів голосування керівник міста вирішив провести ще одні вибори, аби зрозуміти, чому саме полтавці проти ялинки. Мер був переконаний, що ялинка необхідна.

Нагадаємо, цьогоріч прогнозували, що монтаж новорічної красуні обійдеться у 130 тис. грн, тоді як українські міста з міських бюджетів загалом витратили в сумі 200 тис. грн.

poltavska-khvilia_xcwi/TuhfE-pVR.jpeg

Разом з тим, полтавців не лишили без свята. Біля Свято-Успенського собору до 19 січня працює будиночок Святого Миколая, де щовихідних Миколай спілкується з дітьми. На центральній площі ж підприємці встановили розважальні атракціони. До того ж Олександр Мамай заявив, що не проти облаштування ярмарку та різдвяних поні в центрі, якщо буде запит від підприємців.

Замість ялинки, кошти, заплановані на її встановлення, вирішили витратити на допомогу військовим. Але аби порадувати дітей, місто закупило новорічні подарунки на 7, 5 млн грн, які Олександр Мамай роздавав, відвідуючи святкові заходи в садочках та дитячих лікарнях.

poltavska-khvilia_xcwi/wnjH5Jt4R.jpeg
Фото з телеграм-каналу Олександра Мамая
poltavska-khvilia_xcwi/ZrGD5JtVg.jpeg
Фото з телеграм-каналу Олександра Мамая

Отож, цьогоріч Полтава без ялинки. Може, бо не на часі, а може, бо наші можновладці не вміють домовлятися з меценатами, або не чують тих, хто готовий допомагати зі встановленням безплатно, або тому, що наші містяни проти, бо не вірять, що усі виділені кошти підуть саме на монтаж ялинки.

poltavska-khvilia_xcwi/-J_aE-pVg.jpeg

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар