Шкільних кухарів Полтави з ознаками ГРВІ просять ухилятись від перевірок

У мережі Facebook опублікували скрін з начебто переписки між керівництвом КП «Добробут» та підлеглими. У повідомленнях вказана інформація про ймовірні перевірки. Також у них — вказівки, що робити, аби не помітили порушень.

Скрін з переписки опублікувала на своїй сторінці депутатка Полтавської міської ради Вікторія Лоза.

«Я збираюсь писати звернення у Держпродспоживслужбу щодо цієї ситуації. І пишу щотижня — тільки-но дізнаюсь про якісь порушення. Але вони мені відправляють якісь відписки. Коли почнуть реагувати, я не знаю», — розповіла Вікторія Лоза «Полтавській Хвилі».

У свою чергу, заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Олександр Овчаренко повідомив:

«Через скріни з якихось переписок ми не можемо робити перевірки. Оскільки немає доказу, що їх вело дійсно керівництво комунального підприємства. Можливо, це хтось інший підписався під чужим ім’ям. Якщо ж людина помітила якісь порушення, вона має їх чітко вказати в офіційному зверненні до Держпродспоживслужби. Оскільки підставою для здійснення державного контролю та нагляду є звернення громадян».
poltavska-khvilia_xcwi/EY4R3_K7R.jpeg
Олександр Овчаренко, заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області

У поліції також кажуть — таких звернень не фіксували.

«До нас звернення про такі порушення не надходили. У разі отримання звернень ми направимо інформацію у відповідні інстанції до тих, хто безпосередньо контролює їх діяльність. Далі вони вже і розбираються. Такі порушення не є кримінальною відповідальністю. Але у разі виявлення порушень можна притягти до адміністративної відповідальності», — повідомив речник ГУНП у Полтавській області Юрій Сулаєв.

За словами Олександра Овчаренка, Держпродспоживслужба постійно працює з КП «Добробут». Наявні протоколи, є відбори продукції, виявлення невідповідності.

«Ми постійно працюємо по дитячому харчуванню. Тому якщо є інформація пишіть звернення. Ми вийдемо і реагуватимемо. Раптом людина не знає, як писати заяву-звернення, ми проконсультуємо, як правильно. У цьому документі треба чітко вказати факти, за якими треба здійснити перевірку, вказати адресу місця порушення. Оскільки наш державний орган має право перевіряти виключно те, що вказано у скарзі. Якщо, наприклад, при скарзі на недотримання маскового режиму ми перевіримо харчоблок, це вже буде перевищення службових повноважень», — розповідає Олександр Овчаренко.

У КП «Добробут» розповіли, що скрін — ймовірно, підробка. Більше того, працівників підприємства контролюють та перевіряють.

«Щодо скріна є дуже багато умільців Фотошопу, які могли його створити. Сама я не бачила, тож не можу стверджувати, з мого підприємства чи ні. Щодо ковід-сертифікатів, з 8 листопада ми зобов’язані відсторонювати усіх, хто їх не має. Але зараз у нас всі активно вакцинуються, на вихідних також, тож, сподіваюся, відсторонення будуть мінімальні. У тому разі, якщо працівник відчуває якісь симптоми хвороби, він залишається вдома. Додатково є і медсестри, які допомагають це контролювати», — повідомила директорка КП «Добробут» Катерина Гарбар.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що новостворене КП «Добробут» не готове годувати школярів

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар