У Полтаві «благодійники» продавали автівки, які привозили для ЗСУ

Харківський благодійний фонд «Об'єднались і перемогли» продавав у Полтаві автівку за майже $10000, яку привезли з-за кордону для Збройних сил України.

poltavska-khvilia_xcwi/B0yFyyESg.jpeg
Фото ілюстративне

Про це стало відомо з Єдиного реєстру судових справ.

В ухвалі йдеться, що благодійний фонд «Об'єднались і перемогли» привозив автомобілі до України, які згодом мали передати ЗСУ. Однак, волонтери продавали автівки на сайті Auto.ria.

Один зі свідків повідомив, що на початку грудня 2023 року знайшов оголошення про продаж автомобіля Nissan Navaro. Автівка коштувала $9800. Водночас продавець сказав, що для продажу потрібен військовий квиток будь-якого військовослужбовця.

Згодом, свідок зустрівся із продавцем біля ТРЦ «Екватор», щоб оглянути автомобіль. Під час зустрічі продавець сказав, що він волонтерить та постійно привозить такі автомобілі, але питання купівлі потрібно обговорити з іншим чоловіком.

Також у жовтні 2023 року фонд «Об'єднались і перемогли» отримав від благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» 400 тис. грн. За ці гроші купили для військових Fiat Ducato, який потім передали військовим.

Проте під час обшуків слідчі з'ясували, що автомобіль коштував 233 тис. грн, але в договорі куплі-продажу вказана сума у 396 тис. грн. Отож, за версією слідчих, у копії договору спеціально завищили ціну для звітності перед благодійниками та для приховування прибутку.

Ба більше під час розслідування правоохоронці встановили, що протягом 2023-2024 років фонду «Об'єднались і перемогли» допомагали 12 підприємств. Загальна сума пожертв сягає 3,7 млн грн, але благодійники придбали 11 автівок на понад два мільйони гривень. Різниця становить близько 1,7 млн грн.

Наприкінці березня Октябрський райсуд Полтави дозволив вилучити завірені копії договорів куплі-продажу 11 автомобілів, зокрема Nissan Navara, Ford Ranger, Fiat Ducato та Nissan Pathfinder. А у травні суд дозволив слідчим вилучити документи мобільних операторів, щоб відстежити дзвінки та історії грошових переказів.

Додамо, що згідно з YouControl, благодійний фонд «Об'єднались і перемогли» зареєстрований у Харкові, а засновник — Олег Капустін.

Нагадаємо, що у Полтаві перевіряють тендер на прибирання вулиць за майже 5 млн грн.

Марія Тристан

Ще з рубрики: "Треш"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар