У Полтаві ініціюють переміщення погруддя Ватутіна до «Парку радянського періоду»

Ініціаторами переміщення є Полтавський офіс Інституту нацпам’яті.

poltavska-khvilia_xcwi/pfsxqEW4g.jpeg

Про це повідомив Олег Пустогвар на своїй сторінці.

«Днями через гарячу урядову лінію Кабміну надіслав листа першому заступникові міського голови Полтави Валерію Пархоменку. Запропонував розглянути на засіданні Полтавської міської комісії з питань найменування та перейменування елементів міського середовища та інфраструктури, увічнення пам’яті осіб та подій питання демонтажу та переміщення з публічного простору у музейний пам’ятника-погруддя російському комуністичному військовому злочинцю Ніколаю Ватутіну та схвалити відповідне рішення на засіданні виконкому Полтавської міської ради.
На базі Путивльського державного історико-культурного заповідника у 2019 році створено «Парк радянського періоду» — перший державний музей в Україні такого типу. У ньому просто неба зібрали численні скульптури комуністичних діячів. Новостворений парк відкрили у Спадщанському лісі, що за 13 км від міста Путивль на Сумщині. Експонати до музею звозять з Сумської, Полтавської та Чернігівської областей. Схожі парки є і в інших європейських країнах. Їхня мета — переосмислення та вивчення історії. Найбільший такий музей серед країн ЄС створили у Литві, де, крім пам’ятників, представлені й інші атрибути, приміром, туристи мають змогу побачити вагон, у якому відправляли прибалтів до комуністичних концтаборів. Другим за величиною в Європі є парк радянської доби в Будапешті, де теж зібрали скульптури радянського періоду.
З огляду на це пропоную у відповідності до листа Міністерства культури України «Щодо створення Музею монументального мистецтва «Парк радянського періоду» за №836/25/15-19 від 15.09.2019 р. з метою уникнення вандалізму та забезпечення європейської практики у цій сфері вжити заходів щодо передачі пам’ятника до філії Державного історико-культурного заповідника у м. Путивлі «Музей монументального мистецтва тоталітарної доби «Парк радянського періоду» в Спадщанському лісі».
poltavska-khvilia_xcwi/ljg-3PZVR.jpeg

Довідково:

Ніколай Ватутін належав до Всеросійської комуністичної партії (більшовиків) з 1921 р. У 1920-21 роках придушував український визвольний рух за незалежність України, зокрема воював проти загонів Армії Української Народної Республіки на Полтавщині. У 1939 році був серед тих очолював операцію вторгнення СССР в Польщу, за що отримав Орден Леніна. Злочином проти українського народу є те, що на «звільненій» від німців лівобережній Україні командири частин хапали всіх дітей 16-18 років і без зброї, навіть без військової форми погнали як «гарматне м'ясо» форсувати Дніпро на німецькі кулемети. На місце одних вбитих йшли шеренги нових. На Волині 29 лютого 1944 року червоний російський кат отримав смертельне поранення від захисників України — воїнів УПА.

Після повномасштабного російського вторгнення з ініціативи Полтавського офісу УІНП на Полтавщині стартував процес очищення публічного символьного простору від топонімів та пам’ятників на честь росіянина Ватутіна. У селі Ціпки Краснолуцької територіальної громади Миргородського району демонтовано бюст. Сесія Гадяцької міської ради провулку Ватутіна повернула історичну назву «Красногірський», а рішенням Кременчуцької міської ради вулицю Ватутіна перейменовано на честь загиблого при обороні Харкова у червні 2022 року майора Нацгвардії, Героя російсько-української війни за незалежність Ігоря Пугача. Досі у Полтавській області лишається 59 вулиць і провулків, які возвеличують російського злочинця.

Пам’ятник у Полтаві встановили на вулиці Ватутіна за участі міського голови Олександра Мамая в часи проросійського режиму Януковича.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини регіону"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар