У Полтаві витратять півтора мільйона на обслуговування камер та серверів «Безпечного міста»

«Міськсвітло» планує витратити півтора мільйона гривень на обслуговування системи відеонагляду «Безпечне місто». За ці гроші з бюджету міста підрядник обслуговувати камери, обладнання та сервери.

poltavska-khvilia_xcwi/9Szf1xEIg.jpeg
Ілюстративне фото

Про це стало відомо з сайту Prozorro.

21 травня підприємство «Міськсвітло» замовило обслуговування системи відеонагляду «Безпечне місто». На це планують витратити 1 млн 549 тис. грн. Підрядник обслуговуватиме систему до кінця року.

Згідно з тендерною документацією, приватна фірма обслуговуватиме камери та сервери. Крім того, передбачені ще такі роботи:

  • відновлення цілісності кабельних мереж;
  • діагностика та усунення несправності камери;
  • випробування характеристик живлення та якості відеосигналу з камер;
  • відновлення працездатності відеокамери протягом 24 годин з моменту виходу з ладу;
  • цілодобовий моніторинг зв’язку з відеокамерами та серверами;
  • термінова заміна обладнання, що вийшло з ладу, коштом підмінного фонду підрядника;
  • чистка серверного обладнання та оновлення програмного забезпечення серверів за необхідністю та інше.

Як повідомив 22 травня директор «Міськсвітла» Руслан Решетило, протягом майже шести місяців комунальники самостійно обслуговували систему, а тому економили щомісяця близько 300 тис. грн. Однак, вирішили замовити послугу з обслуговування «Безпечного міста», адже у «Міськсвітла» немає спеціалістів, щоб виконувати деякі роботи. Ба більше, директор каже, що без залучення профільної організації система може вийти з ладу.

«Переглянули послуги, які надаються, і вирішили трохи оптимізувати цю цифру. Зараз скрутні часи і варто максимально економити бюджет. Тому вирішили трохи оптимізувати, технічне завдання складене нормально. Те, що зможемо виконати власноруч, продовжимо робити власними силами. Підрядна організація буде залучена для того, що ми не вміємо, наприклад, обслуговування оптоволокна, камер, сервера. Для цього просто немає спеціалістів. Але почистити камеру — це можуть і комунальники».

Поки «Безпечне місто» працюватиме на програмі Trassir, яка розроблена в росії. За словами Решетила, наступного року передбачена заміна програми. Це коштуватиме близько 1,5 млн грн, але точно суму вирахують під час оголошення торгів. Також це залежить від тієї програми, яку обере влада, наприклад, українська «Вежа» або Luxriot.

Нагадаємо, що у Полтаві зекономили 1,2 мільйона на системі «Безпечне місто».

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар