Влада Полтави пояснила, чому затримується ремонт дороги на Монастирській горі

Через археологічні розкопки та вертикальний зсув ґрунту на «серпантині» у проєктанта виникли складнощі при розробці робочого проєкту.

poltavska-khvilia_xcwi/F7rVHGlIg.jpeg
Фото — Суспільне

Про це 5 липня повідомив начальник Управління ЖКГ Тарас Панасенко.

УЖКГ зобов'язало проєктантів розробити робочий проєкт до 15 липня. Якщо до цього строку підрядник не розробить документацію, то Управління шукатиме нових проєктантів.

«Перед ними стоїть завдання видати робочий проєкт, який буде влаштовувати громаду. Ця ситуація з дорогою не виникла у 2024-2023 роках. Полтава бореться зі зсувом ґрунту протягом 10 років. Це надскладне проєктувальне завдання, бо вся гора зсувається. Не кожна (проєктна, — ред.) організація може впоратися з цим», — прокоментував Тарас Панасенко.

Договір на розроблення проєкту капремонту з усунення аварії дороги на вул. Паїсія Величковського Управління уклало торік у грудні. Документацію розробляє фірма «Власт-буд» за 1,4 млн грн.

Цьогоріч у січні проєктанти виконали вишукувальні роботи на ділянці дороги. Розроблення документації планували завершити наприкінці травня. Однак у квітні до УЖКГ надійшов лист, який зобов'язував припинити всі роботи.

«Це призвели до того, що уклали договір з археологами, припинили всі роботи і очікували їхнього висновку. Чому? Адже невідомо, що там знайдуть і як це вплине на самі проєктні роботи. Ймовірно, там би знайшли історичні пам'ятки, цінності і взагалі припинили роботи по даній ділянці», — каже начальник УЖКГ.

У травні експерти надали висновок, але протягом квітня-травня на ділянці дороги зафіксували значний вертикальний зсув дороги. Через це довелося внести корективи в існуюче рішення з ліквідації аварії.

Нагадаємо, що у Полтаві ремонт скверу та встановлення памʼятника Сковороди коштуватиме 680 тисяч гривень.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення: 1 коментар

Написати коментар
  • M
    MrsFox
    8 лип.
    Ремонт дорог выходит на новый уровень. Все смешалось: оползни, раскопки. Аплодирую стоя нашим чиновникам, который умудрились из обычного ремонта сделать такой бизнес. Один проект превратился в 10 и на каждом можно заработать.
    Відповісти