Влада Полтавщини збільшила тарифи на теплопостачання

9 грудня на восьмій позачерговій сесії Полтавської обласної ради депутати ухвалили рішення скоригувати тарифи на послуги «Полтаватеплоенерго».

poltavska-khvilia_xcwi/qvLyLxhnR.jpeg

За словами директора комунального підприємства «Полтаватеплоенерго» Олександра Олексенка, коригування тарифів пов’язано зі зміною вартості газу, який підприємству надає «Нафтогаз». Для категорії споживачів «інші» вартість газу збільшилась близько з 20 тис. на м куб до 30 тис. за м куб без ПДВ. Однак для категорії «релігійні установи» вартість газу знизилась. Тобто для звичайних споживачів тарифи не зміняться.

Також депутати погодили переукладання кредитного договору «Полтаватеплоенерго» з «Укргазбанком». Сума кредиту становить 24 млн грн на термін 2 роки. Кредит уклали для запобігання виникнення касових розривів, своєчасної виплати заробітної плати та підготовку для осінньо-зимового періоду.

«Я нагадаю, що підприємство разом з обласною радою ухвалили рішення до кінця опалювального сезону не перераховувати тарифи для категорій населення. Але у зв’язку з цим підприємством виникла різниця в тарифі», — розповів Олексенко.

Заступник голови Полтавської облради Олексій Чепурко сказав, у зв’язку з різницею тарифів підприємство отримало 85 млн грн збитків. Наразі розроблюється механізм для компенсації коштів від держави.

«Є різниця між економічно обгрунтованим і зафіксованим тарифом. Держава взяла на себе зобов’язання забезпечити компенсацію. Зараз ведуться перемовини, які постійно тривають із президентом, Кабінетом Міністрів і “Нафтогазом”. Ми надали усі необхідні розрахунки стосовно нашої фінансової діяльності за жовтень і за листопад», — прокоментував Чепурко.

Нагадаємо, що до 10 грудня «Полтаватеплоенерго» опалюватиме 109-мікрорайон Полтави.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар