Водій: загальна характеристика професії

Водій – людина, яка керує транспортним засобом, виконує доставку вантажів чи пасажирів. Сьогодні ця професія одна з найпопулярніших на трудовому ринку. Щоб працювати водієм, достатньо пройти навчання в автошколі та скласти іспити.

poltavska-khvilia_xcwi/ZYIPtnT4g.png

Які бувають водії

Оскільки водії потрібні в різних сферах, від промислових підприємств до інтернет-магазинів, вони часто поєднують свої прямі функції з іншими обов'язками. Саме так з'явилися різновиди цієї професії:

  1. Особистий водій – перевозить конкретну людину.
  2. Водій-експедитор – не просто перевозить товар чи вантаж, а й відповідає за його збереження, оформляє потрібні документи.
  3. Водій вантажного автомобіля – відповідає за транспортування важких, великогабаритних та стандартних вантажів, у тому числі на далекі відстані.
  4. Таксист – виконує пасажирські перевезення на запит клієнтів.
  5. Водій спецтехніки – не тільки керує машиною, але й виконує завдання, для яких вона призначена.
  6. Водій громадського транспорту – відповідає за пасажирські перевезення.

Деякі компанії мають в своєму штаті посаду водія-кур'єра, який виконує доставку товарів або документів за потрібними адресами, відповідає за збереження вантажу.

Що повинен знати та вміти водій

Насамперед робота водієм передбачає наявність прав і відповідного досвіду водіння. Виділяють кілька категорій прав, кожна з яких дає власнику можливість працювати на конкретних видах транспорту:

  • А – мотоцикли;
  • B – легкові автомобілі;
  • C – грузові автомобілі;
  • D – автобуси.

Які обов'язки виконує водій (на прикладі водія-експедитора): прийом товару зі складу, своєчасна доставка, забезпечення безпеки вантажу, ведення дорожньої документації, підтримка автомобіля в справному технічному стані.

poltavska-khvilia_xcwi/oxIPpnTVg.png

Які особисті якості важливі для водія

Це тільки здається, що водієві потрібні лише права та гарні навички водіння. Насправді відповідальність за вантаж та пасажирів вимагає високої концентрації уваги, здатності швидко приймати рішення, відповідальності та старанності, емоційної стабільності, терпіння та фізичної витривалості.

Плюси та мінуси професії

Робота підійде насамперед тим, хто отримує насолоду від водіння. Серед плюсів професії водія: високий заробіток, великий вибір спеціальностей та можливість відвідування нових місць.

До недоліків можна віднести ненормований робочий день, стресові ситуації на дорозі та сидячий спосіб життя, що провокує проблеми зі здоров'ям. Кар'єрне зростання на такій позиції мінімальне. Проте великий трудовий стаж, безаварійне керування та високі компетенції можуть допомогти надалі влаштуватися на посаду з високою зарплатою.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Віталій Улибін

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар