З Петровського парку в Полтаві планують прибрати похованих радянських солдат

У Петровському парку Полтави поховані 29 червоноармійців, серед них — чекісти брати Литвинови.

poltavska-khvilia_xcwi/bsGOeM84g.jpeg
Фото: Полтавщина

Про це повідомили в сюжеті телеканалу ІРТ.

На надгробній плиті можна прочитати напис: «Загинули в боротьбі з петлюрівськими бандами». Окрім братів Литвинових в парку захоронили 27 червоноармійців.

«Чекісти — це аналог таких радянських каральних спецслужб, така собі політична поліція, яка займалася терором. Це розправи над усіма, хто був проти нової радянської влади і відповідно ці люди винні у багатьох безсудових, позасудових розстрілах, знищенні населення. Останки сюди перевезли з Миргорода, там буквально через декілька днів придушили повстання», — розповів історик Дмитро Стаценко.

Департамент культури і туризму планує прибрати поховання та перенести рештки похованих людей на цвинтар. Наказ щодо вилучення цих пам’яток із держреєстру повинні надіслати з Мінкульту.

«Необхідно, щоб Міністерство культури прийняло рішення про те, що такі об’єкти не підлягають занесенню до державного реєстру нерухомих пам’яток України, і після цього вже рішення міської ради повинно бути про те, що приймаються рішення про перепоховання таких могил», — Олена Старолат

Нагадаємо, біля Меморіалу солдатської слави чоловік вдарив редакторку видання «Коло».

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар