«Zдесь срал Пьотр»: у Полтаві активісти провели флешмоб біля пам'ятника московському царю

Громадські активісти встановили поруч із пам'ятником на місці відпочинку Пьотра I унітаз із написами «Zдесь ср**ъ Пьотръ» та «Не на часі».

poltavska-khvilia_xcwi/pNBOU9gVR.jpeg

Як повідомили у Полтавському офісі УІНП, акцію провели учасники громадського руху «Декомунізація. Україна».

Про суть заходу на своїй фейсбук-сторінці розповів просвітянин і засновник ютуб-каналу «Українська Полтава» Олексій Логвінов:

poltavska-khvilia_xcwi/NLgK8rR4R.jpeg
«Мій перший твір у стилі сучасного брутально-актуального мистецтва. Арт-об'єкт, який я назвав "Унітаз козака Магденка. Найкоротша історія Полтави від 1709 до наших днів". Унітаз було обрано через популярність цього сантехнічного виробу серед московських окупантів. Літера Z прозоро натякає на прямий історичний зв’язок між подіями 1709 року та широкомасштабним вторгненням сучасного московського царства. Згадка про акт дефекації висміює нікчемність події, якій присвячений пам’ятник "на місці відпочинку московського царя Петра першого"».
poltavska-khvilia_xcwi/oTqc89gVg.jpeg

Громадські активісти пояснили згадку про козака тим, що цей російський імперський маркер на мєстє отдиха Пьотра I у Полтаві споруджений на локації, де раніше знаходився будинок українського козака Магденка, у якого під час подій Північної війни нахабно «вселився» (приблизно, так само як зараз окупанти «селяться» у хатах і квартирах українців Херсонщини) комендант фортеці московит Алєксєй Кєлін. А потім і Пьотр.

Активісти вважають, що нищити пам'ятник не треба, важливо музеєфікувати.

Раніше ми писали, як Полтавська битва сформувала малоросійський сенс Полтави.

Фото — Полтавський офіс УІНП

Валерія Магда

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар