Пояснюємо, як полтавцям отримати гроші за пошкоджене чи зруйноване житло (ІНФОГРАФІКА)

8 квітня росія завдала ракетного удару по Полтавському району. Ворожа ракета знищила двоповерховий гуртожиток, а також пошкодила будинки навколо. Нині сотні людей залишились без житла. «Полтавська хвиля» підготувала для постраждалих покрокові інструкції, як подати заявку на компенсацію за пошкоджене чи зруйноване житло. Зберігайте інфографіку собі на компʼютер чи телефон, щоб скоротити шлях до отримання реальної допомоги від держави, міста чи області та обійтися без зайвої бюрократії.

Полтава наслідки прильоту, Полтава приліт, Полтава зруйноване житло, зруйноване житло

Гроші можна отримати від держави в межах програми «єВідновлення», від Полтавської обласної ради та міської ради. Зауважимо, що один вид допомоги не суперечить іншому — тож полтавці можуть звертатися по грошові компенсації за всіма трьома напрямками.

Державна допомога

Для отримання державної підтримки необхідно перейти на сайт Дії в комп'ютерній версії. Що робити далі — в інфографіці.

Пошкоджене житло

єВідновлення, компенсація за житло, компенсація за пошкоджене житло, як отримати компенсацію за зруйноване житло, державна допомога

Опис інфографіки:
Як Полтавцям отримати виплати за пошкоджене житло за програмою єВідновлення

Ця допомога доступна, якщо власник ще не зробив житло за власний кошт. Кошти можна витратити на будівельні матеріали або ремонтні послуги. 

Покрокова інструкція з оформлення заявки:

Подати заяявку на послугу пошкоджене майно в застосунку Дія. Відкрити рахунок єВідновлення в банку. Подати заявку на виплату через Дію. Дозвилити огляд майна для встановлення суми компенсації комісією місцевої влади. Дочекатись внесення рішення в реєср пошкодженого та зрйнованого майна. Отримати гроші на картку євідновлення. Подати звіт про використання коштів. 

Важливо! ПРИДБАТИ ТОВАРИ ТА
ПОСЛУГИ МОЖНА ЛИШЕ
В КОМПАНІЙ-ПАРТНЕРІВ.
ОЗНАЙОМИТИСЯ 3
ПЕРЕЛІКОМ МАГАЗИНІВ
МОЖНА НА САЙТІ «ВІДНОВЛЕННЯ». У ВІКНІ
«ПОШУК ЗА АДРЕСОЮ
АБО НАЗВОЮ» МОЖНА
ВВЕСТИ «ПОЛТАВА» -
ЦЕ СПРОСТИТЬ ПОШУК.

Зруйноване житло

єВідновлення, зруйноване житло, як отримати допомогу за зруйноване житло, отримати компенсацію за зруйноване житло, компенсація за зруйноване житло, інструкція

ЖИТЛО МАЄ БУТИ ВИЗНАНЕ НЕПРИДАТНИМ ДЛЯ ЖИТТЯ ПІСЛЯ ОЦІНКИ КОМІСІЇ
КОМПЕНСАЦІЮ НАДАЮТЬ У ВИГЛЯДІ ГРОШОВОЇ ВИПЛАТИ НА САМОСТІЙНУ ВІДБУДОВУ АБО СЕРТИФІКАТУ НА ПРИДБАННЯ НОВОЇ ДОМІВКИ. ЩОБ ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ ПОТРІБНО:
ПОДАТИ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ЗРУЙНОВАНЕ МАЙНО В ЗАСТОСУНКУ ЧИ НА ПОРТАЛІ ДІЯ, ЯКЩО НЕ ПОДАВАЛИ РАНІШЕ
ПОДАТИ ЗАЯВУ ПРО ВИПЛАТУ ЗА ЗРУЙНОВАНЕ МАЙНО В ЗАСТОСУНКУ;
ДОЧЕКАТИСЯ ОТРИМАННЯ СЕРТИФІКАТА
ПОДАТИ ЗАЯВКУ В ДІЇ ДЛЯ БРОНЮВАННЯ КОШТІВ ЗА СЕРТИФІКАТОМ ТА ДОЧЕКАТИСЯ
ПІДТВЕРДЖЕННЯ БРОНЮВАННЯ
УКЛАСТИ УГОДУ В НОТАРІУСА.
ЗАБРОНЬОВАНІ КОШТИ НАДІЙДУТЬ
НА РАХУНОК ПРОДАВЦЯ МАЙНА
ВАЖЛИВО!
СЕРТИФІКАТ ДІЄ
ПРОТЯГОМ 5 РОКІВ 3
МОМЕНТУ ОТРИМАННЯ.

Допомога з обласного бюджету

Область також виділяє гроші для постраждалих. Оформити заявку можна як на пошкоджене чи зруйноване житло, так і на лікування. Нижче — наводимо перелік необхідних документів.

Виплати за пошкоджене житло, виплати, компенсація, виплати на лікування

ЯК ПОЛТАВЦЯМ ОТРИМАТИ
ВИПЛАТИ ЗА ПОШКОДЖЕНЕ ЖИТЛО
ВІД ВОРОЖОГО ОБСТРІЛУ від обласної ради

У РАЗІ
ПОШКОДЖЕНОГО
ЧИ ЗРУЙНОВНОГО
ЖИТЛА
ЦЕ ОДНОРАЗОВА ДОПОМОГА.
ДО ЗАЯВИ ПОТРІБНО
ДОДАТИ ТАКІ ДОКУМЕНТИ:

КОПІЮ ПАСПОРТА
АКТ КОМІСІЙНОГО ОБСТЕЖЕННЯ ОБʼЄКТА
КОПІЮ ДОКУМЕНТА, ЩО ПІДТВЕРДЖУЄ ПРАВО ВЛАСНОСТІ НА ЖИТЛО
ІНФОРМАЦІЮ ПРО НОМЕР БАНКІВСЬКОГО РАХУНКУ ЗАЯВНИКА В ФОРМАТІ IBAN
КОПІЮ ДОВІДКИ ПРО ПРИСВОЄННЯ
РЕЄСТРАЦІЙНОГО НОМЕРА ОБЛІКОВОЇ
КАРТКИ ПЛАТНИКА ПОДАТКІВ

ДОПОМОГА
НА ЛІКУВАННЯ
РІШЕННЯ ПРО НАДАННЯ
ДОПОМОГИ З ОБЛАСНОГО
БЮДЖЕТУ УХВАЛЮЄ КОМІСІЯ
З РОЗГЛЯДУ ПИТАНЬ
З НАДАННЯ МАТЕРІАЛЬНОЇ
ДОПОМОГИ НАСЕЛЕННЮ

КОПІЮ ПАСПОРТА
КОПІЮ ДОВІДКИ ПРО ПРИСВОЄННЯ
РЕЄСТРАЦІЙНОГО НОМЕРА ОБЛІКОВОЇ
КАРТКИ ПЛАТНИКА ПОДАТКІВ
МЕДИЧНІ ДОВІДКИ ЗА
СТАНОВЛЕНИМИ ФОРМАМИ (ФОРМА
Nº 027/0 АБО ФОРМА Nº 028/0) АБО
ДОВІДКУ ЗАКЛАДУ ОХОРОНИ ЗДОРОВʼЯ
ПРО ПЕРЕБУВАННЯ НА СТАЦІОНАРНОМУ
ЛІКУВАННІ, АБО ВИСНОВОК ЛІКАРСЬКО-КОНСУЛЬТАТИВНОЇ КОМІСІЇ, ІНФОРМАЦІЯ ПРО НОМЕР БАНКІВСЬКОГО РАХУНКУ
ЗАЯВНИКА В ФОРМАТІ IBAN.

ДОПОМОГА НАДАЄТЬСЯ В РОЗМІРІ ДО 25 ТИС. ГРН ЗАЛЕЖНО ВІД СКЛАДНОСТІ ОТРИМАНИХ УШКОДЖЕНЬ ТА ВИПЛАЧУЄТЬСЯ У СПОСІБ, ЗАЗНАЧЕНИЙ У ЗАЯВІ:
ЧЕРЕЗ БАНКІВСЬКУ УСТАНОВУ АБО ПОШТОВЕ ВІДДІЛЕННЯ.

Допомога від міста

Міська влада на допомогу постраждалим виділила 3,2 млн грн. Кошти отримають 164 родини.

«Люди почнуть отримувати кошти від завтрашнього дня. Якщо у людей не вистачало того чи іншого додаткового документа до заяви, то цим людям не відмовляли, але і прийняти її не змогли, поки люди не візьмуть ще додатковий пакет документів. Але і цей супровід міська рада робила. Тобто людям не просто казали, що не можемо прийняти заяву, а говорили, до кого треба звернутися, для того, щоб отримати акт підтвердження того, що вони постраждали», — прокоментувала пані секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова.

Окрім того, міська рада ухвалила рішення додати до програми ЖКГ нові розділи, що передбачають ремонт житла та нежитлових приміщень, які пошкоджені внаслідок російських обстрілів. Загальне фінансування у програмі сягає 150 млн грн. За словами Ямщикової, це орієнтовна сума, яка наразі не підкріплена бюджетом:

«Визначилися з обсягом робіт, які взагалі при таких подіях виконуються і вони були прописані як конкретні пункти програми, які можуть бути необхідні при роботі з ліквідацією наслідків. Заклали туди орієнтовні суми. Ця сума може бути меншою, а за необхідністю — більшою. Це програмні зміни, які не підкріплені бюджетом. Бюджетом буде підкріплено тоді, коли буде необхідний запит».

ЛІКВІДАЦІЯ НАСЛІДКІВ ЗБРОЙНОЇ АГРЕСІЇ

№ п/п

Зміст заходу

Фінансування з бюджету Полтавської міської територіальної громади, тис. грн.

Виконавець 

Включення об'єктів

1

Розробка проєктної документації на капітальний ремонт об'єктів житлового фонду, проведення експертизи з послідуючим виконанням робіт (ліквідація наслідків збройної агресії). Обстеження технічного стану об'єктів житлового фонду.

25 000,00

УЖКГ

Враховуючи пункт 5 розділу І «Фінансове забезпечення» «Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Полтавської міської територіальної громади на 2024 рік», перелік об'єктів цього підрозділу визначається наказом Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Полтавської міської ради за погодженням профільного заступника міського голови, з подальшим включенням до Програми у кінці року.

2

Розробка проєктної документації на капітальний ремонт нежитлових приміщень, проведення експертизи з послідуючим виконанням робіт (ліквідація наслідків збройної агресії). Обстеження технічного стану нежитлових приміщень.

25 000,00

УЖКГ

3

Розробка проєктної документації на капітальний ремонт об'єктів благоустрою, проведення експертизи з послідуючим виконанням робіт (ліквідація наслідків збройної агресії). Обстеження технічного стану об'єктів благоустрою.

25 000,00

УЖКГ

4

Поточний ремонт житлового фонду (ліквідація наслідків збройної агресії).  Обстеження технічного стану об'єктів житлового фонду.

25 000,00

УЖКГ

5

Поточний ремонт нежитлових приміщень (ліквідація наслідків збройної агресії). Обстеження технічного стану нежитлових приміщень.

25 000,00

УЖКГ

6

Поточний ремонт об'єктів благоустрою (ліквідація наслідків збройної агресії). Обстеження технічного стану об'єктів благоустрою

25 000,00

УЖКГ

Всього по розділу VIІІ

150 000,00

 

 

Нагадаємо, що постраждалим від обстрілу в Полтавському районі благодійники своїм коштом безоплатно встановлять нові вікна.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Користь"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар