«Полтаватеплоенерго» звинуватила мера Полтави у брехні мешканцям 109-го мікрорайону

1 листопада під міськрадою мітингували жителі 109-го мікрорайону. Люди вимагали увімкнути опалення, якого не було, попри численні обіцянки управлінців.

poltavska-khvilia_xcwi/ZN0r6sF7R.jpeg

Проблему вирішили, але за словами пресслужби «Полтаватеплоенерго», під час промови Олександр Мамай говорив про те, що не відповідало дійсності.

Пресслужба «Полтаватеплоенерго» спростувала всі його слова. Наводимо пряму мову.

poltavska-khvilia_xcwi/ezLFg8KnR.jpeg

МАМАЙ О.Ф. «В лютому ми спілкувалися із головою правління «Полтаватеплоенерго». Вони прийняли рішення добудовувати котельню на вулиці Квітучій. Це коштує 70 млн грн. Ми домовилися, що витрати будемо ділити пополам — область дає 35 млн грн, половину дає місто. Ми вже підготували виділення цих коштів. «Полтаватеплоенерго» оголосило конкурс, потім ці торги невідомо чому скасували.

Потім у червні я дізнався, що вони нічого будувати не збираються в цьому році. Збираються будувати в наступному році. З червня місяця ми почали ремонтувати й приводити до ладу котельню турбомеханічного заводу. Прийшли державні експерти й забракували старі котли. Новий котел був куплений попередньою владою ще у минулі роки. Для того, щоби поставити цей котел, треба купити пальник, перехідники, зробити автоматику. Потім, коли я зрозумів, що це нічого не робиться, ми прийняли рішення самостійно відремонтувати цю котельню. Ось сидить директор «Полтаватепло» Олександр Пороскун. Він мені гарантує, що до 1 грудня вони цю котельну включать».

А тепер спробуємо проаналізувати сказане офіційно міським головою понад 300-тисячної полтавської громади.

Твердження 1.

У лютому ми спілкувалися із головою правління «Полтаватеплоенерго».

Спростування:

Ні з ким із керівництва «Полтаватеплоенерго» питання щодо опалення 109 мікрорайону Мамай О.Ф. не обговорював.

Крім того, вважаємо за необхідне наголосити: за інформацією ЗМІ по завершенню опалювального сезону 2020-2021 рр., ігноруючи необхідність розгляду питань щодо теплозабезпечення 109 мікрорайону міста наступної зими, Мамай О.Ф. ініціював вихід виконкому Полтавської міської ради з-поміж співзасновників ТОВ «Полтаватепло».

Тож предметного діалогу щодо 109 мікрорайону у вказаний період бути не могло в принципі.

Твердження 2.

Вони прийняли рішення добудовувати котельню на вулиці Квітучій.

Спростування:

Рішення щодо повної реконструкції котельні «Полтаватеплоенерго» по вул. Квітуча, 6 та заходи з цим пов’язані розроблялися Полтавською обласної державною адміністрацією, Полтавською обласною радою та керівництвом міста Полтава попереднього скликання спільно.

Мета розробки проєкту — забезпечення стабільним і якісним централізованим теплопостачанням мешканців 109 мікрорайону Полтави в умовах ультимативної відмови ПАТ «Полтавський турбомеханічний завод» надавити ці послуги.

Твердження 3.

Це коштує 70 млн грн.

Спростування:

Жодного разу на жодних нарадах чи виробничих засіданнях щодо реконструкції котельні по Квітучій, 6, її вартість у 70 мільйонів гривень не оцінювалась. Навпаки, можна відповідально стверджувати, що озвучена міським головою Мамаєм О.Ф. сума у 70 млн грн завищена щонайменше удвічі особисто ним.

Твердження 4.

Ми вже підготували виділення цих коштів.

Спростування:

У травні цього року, на нараді у голови Полтавської ОДА, міський голова Полтави Мамай О.Ф. особисто наголосив, що фінансування проєкту реконструкції котельні «Полтаватеплоенерго» по Квітучій, 6 з міського бюджету якщо і буде відбуватися, то усе одно не раніше 2022 року.

Твердження 5.

«Полтаватеплоенерго» оголосило конкурс, потім ці торги невідомо чому скасували.

Спростування:

Відповідно до колегіально складеного та ухваленого графіка проведення у 2022 році повної реконструкції котельні по вул. Квітучій, 6, «Полтаватеплоенерго» завчасно подбало про дотримання графіку. Зокрема, впродовж вересня-жовтня поточного року проведено тендер на закупівлю послуг та обладнання.

За підсумками проведеної закупівлі, на початку листопада цього року, вже укладено договір про проведення повної реконструкції котельні на вул. Квітуча, 6 і переведення її в автоматизований режим роботи.

Жодних інших тендерів стосовно реконструкції котельні по Квітучій «Полтаватеплоенерго» не проводило. Тим паче влітку цього року «Полтаватеплоенерго» для цього не мало жодних передумов.

Твердження 6.

Потім у червні я дізнався, що вони нічого будувати не збираються в цьому році. Збираються будувати в наступному році. З червня місяця ми почали ремонтувати й приводити до ладу котельню турбомеханічного заводу. Прийшли державні експерти й забракували старі котли. Новий котел був куплений попередньою владою ще у минулі роки. Для того, щоби поставити цей котел, треба купити пальник, перехідники, зробити автоматику. Потім, коли я зрозумів, що це нічого не робиться, ми прийняли рішення самостійно відремонтувати цю котельню. Ось сидить директор «Полтаватепло» Олександр Пороскун. Він мені гарантує, що до 1 грудня вони цю котельну включать.

Спростування:

Влітку цього року, на нараді у голови Полтавської ОДА, міський голова Полтави Мамай О.Ф. особисто попросив з 2022 року до числа споживачів ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» офіційно включити й мешканців 109 мікрорайону.

Натомість на цій же нараді, він взяв на себе зобов’язання забезпечити проходження опалювального сезону 2021-2022 рр. у 109 мікрорайоні, силами ТОВ «Полтаватепло» (на правах його співзасновника).

Саме про це міський голова Полтави наголосив і на сесії міської ради, яка відбулась кілька днів потому. Далі знову пряма мова Олександра Федоровича:

«Міська рада з засновників не виходила. Цей рік вас опалюватиме котельня, яка є на території турбомеханічного заводу, з першого дня опалювального періоду. На наступний рік виділяємо кошти «Полтаватеплоенерго» на реконструкцію котельні на вул. Квітучій, і в опалювальний період 2022 року вас опалюватиме теплоенерго. 11 градусів у квартирах у вас вже більше не буде... Я спілкувався з головою ОДА, ми повністю знайшли розуміння: цього року вас опалюватиме котельня «Полтаватепло», із засновників якого ми не виходимо».

Полтаватеплоенерго сподівається, що представники міської ради виконають свої обіцянки, а жителі 109-го не будуть потерпати від холоду в оселях.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини регіону"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар